Nafaka yeterli gelmediği için seri katil tutup eski kocasını öldürmek istedi

Adam ve Aurea'nın hikayesi adeta bir film gibi. Zengin bir iş insanı olan Adam, eşi Aurea'dan boşanmak istiyor fakat Aurea'ya nafaka parası yeterli gelmiyor çünkü onun tamamen başka bir planı var.

Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2019

Milyoner Adam Anhang, eşi Aurea Vazquez Rijos'dan boşanmak istiyor fakat işler planlandığı gibi gitmiyor çünkü Aurea'ya alacağı yüz binlerce dolarlık nafaka yeterli gelmiyor. Adam, anaokuluna bile dosya çantası ile giderek gelecekte başarılı bir iş adamı olacağını ailesine kanıtlamıştı. Üniversitede de büyük bir başarı gösteren Adam, daha sonralarda Porto Riko'da Karayip Adaları'nda bir tatil tesisinin ortağı olmuştu. Kendi yükselişinin yanı sıra Adam, zor durumdaki işletmelere yardımcı olarak iyi kalpliliğini göstermişti.


Adam daha sonralarda 32 yaşında, Porto Riko'da Aurea ile tanıştı.
2004 yılında ilişkileri başlayan çift daha sonra aynı eve taşındılar ve birlikte yaşıyorlardı. Katolik bir aileden gelen Aurea, Adam'a hamile olduğunu söyledi ve bu nedenle 2005 yılında küçük bir törenle evlendiler. Akıllı bir iş insanı olan Adam, evlenmeden önce Aurea ile evilik sözleşmesi yapmıştı. Bir süre sonra Adam aslında ortada bir çocuk olmadığını öğrense de, evliliğini yürütmeyi tercih etmişti. Aurea'nın ailesini de yanına alan Adam, eşinin ailesine de son derece cömert davranıyordu hatta bölgede işletmeleri için onlara bir gece kulübü bile satın almıştı. Eşi ve ailesi tarafından kullanıldığını anlayan Adam, birkaç ay sonra Aurea'ya boşanmak istediğini söyledi. Adam boşanmak istediğinden arkadaşlarına bahsederken Aurea'nın nasıl tepki vereceği konusunda endişelendiğini hatta Aurea'nın bazı "kötü niyetli" arkadaşları olduğunu dile getirmişti.
Aurea'nın tepkisini kestiremeyen Adam, kendisine özel koruma tuttu. Fakat Aurea işleri medeni tutmak istediğini söyleyerek Adam'ı defalarca arayıp boşanmalarının detaylarını konuşmak için yemeğe davet etti, Adam da en sonunda kabul etti ve buluştular. Restorandan ayrılıp Adam'ın arabasına doğru yürüyen ikilinin önüne elinde bıçak olan bir adam atladı. Adam, Aurea'yı korumaya çalıştı fakat saldırgan bir kaldırım taşı ile kafasına defalarca vurarak Adam'ı öldürdü. Polisler geldiğinde ise Adam yerde ölü olarak yatarken, Aurea ise küçük yaralarla olayı atlatmıştı.

O dönemlerde suç oranı son derece yüksek olan Porto Riko'da bunun benzeri pek çok olay yaşanıyordu. Dışarıdan bakılınca Adam, bir soyguna kurban gitmiş gibi görünüyordu fakat olay tam örtüşmüyordu.

Adam'ın ailesi olaydan şüphelenmeye başladı çünkü bir soygun gibi görülse de Adam'ın hiç parası alınmamıştı. Bu olaydan yararlanabilen tek kişi Aurea gibi görünüyordu. Evlilik öncesi sözleşmesine göre Aurea, boşanmaları halinde 360 bin dolar alacakken, dul kalması halinde Adam'ın tüm servetine sahip olacaktı. Bu nedenle Adam'ın ailesi saldırının arkasında, sorgulamaya da birkaç kez gelmeyen Aurea'nın olduğuna inanmaya başladılar. Fakat bir türlü kanıtlayamıyorlardı ve polis de tamamen farklı bir yol izliyordu.

Bölgedeki görgü tanıklarının ifadesi üzerine, Jonahtan Roman Rivera isimli bir adam, Adam'ın cinayetinden tutuklanmıştı ve 105 yıl boyunca hapis cezasına çarptırılmıştı fakat bir sorun vardı. Adam masumdu...