Müzisyenlerin Yardım Feryadı mı, Aynur Aydın'ın Kiralık Sevgili Dramı mı Daha Yürek Parçalayıcı?

Medyafaresi.com özel haber- Pandemi süreci boyunca sahnelerden uzak kalan sanatçılar, yıl içerisinde pek çok açıklamada bulundu. Sanat sektörü hakkında herhangi bir yapılanma olmaması hem sanatçılara hem de mekan sahiplerine #kapatmayadasahipçık dedirtti.

Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2021

Cemre Durmuş - Medyafaresi.com Editörü

Ünlü rapçi Norm Ender pandemi sürecinde arka planda kalan sanatçıların isyanını "Günlük çalışarak para kazanan insanlar var bu sektörde. Kendimiz için değil, onlar için duyuruda bulunuyoruz." şeklinde dile getirdi.

Diğer bir yandan şarkıcı Ceylan Ertem ise, "Ateş düştüğü yeri yakar. 20 senedir sahnedeydim ve hiç bu kadar uzak kalmamıştım. Kendimi manevi olarak büyük bir boşlukta hissediyorum. Müzik eğlence değildir, ihtiyaçtır." dedi. Öte yandan Ertem, dinleyicilerden sevdikleri müzisyenlerin albümlerini dinleyerek onlara destek olmalarını önerdi.

Rapçi Ezhel, pandemide müzik yapabilmek adına çeşitli aktivitelerde bulundu. Pandemi nedeniyle büyük zorluk çeken kültür sanat sektörünün çalışanlarına ve mekânlarına destek olmak amacıyla yapılacak özel bir online etkinliğe katılan Ezhel, desteğini bu şekilde göstermeyi tercih etti.

Ünlü müzik grubu Mor ve Ötesi'nin solisti Harun Tekin ise müzik sektörünün çöküşü hakkında, "Sevgili halkımız, sahne ve müzik bitmek üzere, haberin olsun. Ve sayın idare. Saygıda kusur etmeden yazmaya çalıştık ama, bizim tayfanın senden gerçekten ciddi bir beklentisi yok" dedi.