Mutlaka İzlenmesi gereken 10 müzikal

Müzikal sevenlere mutlaka izlenmesi gereken 10 müzikali hatırlatmak istedik

Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2020

Oz Büyücüsü" (The Wizard of Oz - 1939)

Yönetmen: Victor Fleming

Oyuncular: Judy Garland, Jack Haley, Margaret Hamilton, Ray Bolger, Bert Lahr.

MGM’in L. Frank Baum’un çocuk kitabından yapılan müzikal uyarlama, sadece Judy Garland’ın starlığını müjdelemekle kalmadı, hem gençleri hem de yaşlıları tek sınırın hayal gücü olduğu bir dünyaya çekti.

Kırmızı Değirmen" (Moulin Rouge - 2001)

Yönetmen: Baz Luhrmann

Oyuncular: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Richard Roxburgh, Jim Broadbent

Madonna, The Beatles, Nirvana ve The Police’in 1900’lerin Montmare sokaklarına ışınlandığı bu Baz Luhrman müzikali, La traviata ve La bohème gibi klasik operaların romantizmini taşıyor

Yağmur Altında" (Sing’in in the Rain - 1952)

Yönetmenler: Stanley Donen, Gene Kelly

Oyuncular: Jean Hagen, Gene Kelly, Debbie Reynolds

Sinema endüstrisinin sessiz filmden sese geçişinin iyi yürekli bir parodisi olan filmde Gene Kelly, Debbie Reynolds, ve Donald O’Connor rol alıyor.

Singin' in the Rain'de Don Lockwood, kendi yeteneklerini günden güne bileyerek geldiği bu son noktada, nihayet beyazperdenin en çok aranan ve en çok parıldayan yıldızlarından biri haline gelmiştir. Ulaştığı noktada yeri sağlam olan bu ünlü şahsiyetin güvenini kıracak kişi ise aktörleri birer birer reddedecek olan Kathy Selden olacaktır. Don, kendisine yapılanların üstesinden gelir gelmez Kathy’ye aşık olacaktır. Ancak öte yandan da seksi ve bencil Lina Lamont, Don’u kendisi için istemektedir.

Top Hat" (1935)

Yönetmen: Mark Sandrich

Oyuncular: Fred Astaire, Ginger Rogers, Edward Everett Horton, Erik Rhodes, Eric Blore

Fred Astaire ve Ginger Rogers’ın birlikte yaptığı 10 müzikalden hangisinin onların en iyi işi olduğunu belirlemek güç. Ancak bu filmdeki dans ekibi sinema tarihinin en zarif, en başarılı dans sahnelerini gerçekleştiriyor.

Fred Astaire'in Horace Hardwick tarafından üretilen bir şovda rol almak için Londra'ya gelen Jerry Travers adında bir Amerikan dansçısı oynadığı 1935 Amerikan vidalı müzikal komedi filmi. Sevgisini kazanmak için Dale Tremont ile tanışır ve etkilemeye çalışır.