İlahiyatçı Mustafa Karataş'ın dolar sorusuna verdiği cevap sosyal medyayı salladı

İlahiyatçı profesör Mustafa Karataş, "Camiye dolar bağışlasam, dolar artıkça sevabım artar mı?" sorusunu soran seyirciye verdiği cevapla sosyal medyada olay oldu. Sosyal medya kullanıcıları, yaşanan durum için "Yılın en iyisi" yorumlarını yaptı.

Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2019

Ramazan Ayı'na özel yapılan ve Show TV'de yayınlanan Zahide Yetiş ve Mustafa Karataş adlı programın 108. bölümünde herkesi şaşkınlığa uğratan bir olay yaşandı. Programa seyirci olarak gelen genç adam, Karataş'a sorduğu dolar sorusu kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

"DOLAR BAĞIŞLASAM SEVABIM ARTAR MI?"

Bir seyircinin, "Camiye dolar bağışlasam, dolar artıkça sevabım artar mı?" sorusuna, Mustafa Karakaş, "Artar. Camiye verilen yardımlar sadece cami değil, Allahuteala'ya yapılır. Sizin sevabınız ne kadar iş görüyorsa, ne kadar uzun sürüyorsa o kadar sevabı artar. Dolayısıyla döviz artarsa sevap da artar." ifadelerini kullandı.

"ÜLKEM KAFAYI İYİCE YEDİ"

Karataş ile seyircinin arasındaki ilginç diyalog ise kısa sürede sosyal medyaya düştü. Sosyal medya kullanıcıları, yaşanan bu dialog için "Ülkem iyice kafayı yedi" ve "Bu senenin en iyisi" gibi yorumlar yapıldı.

İşte o video...

İşte sosyal medyadaki tepkiler...