Müfit Can Saçıntı'dan güldürürken düşündüren oyun: İtiraz ediyorum

Müfit Can Saçıntı, İtiraz ediyorum İsimli tek kişilik gösterisinin galasını yaptı. Benzerlerinden farklı olarak canlı müzik kullanılan tek kişilik gösterinin galası da şarkılı müzikli oldu. Güldürürken düşündüren, müzikli gösteri izleyenlerden tam not aldı.

Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2020

İTİRAZ EDİYORUM

Canlı Müzikli, tek kişilik güldürü
Mandıra Filozofu filmleriyle tanınan, Müfit Can Saçıntı, İtiraz Ediyorum isimli, canlı müzikli tek kişilik güldürüsünde, güldürürken düşündürmekle kalmıyor, eğlendirirken de düşündürüyor…

Filmlerindeki eğlenceli kapitalist sistem eleştirisini gösterisinde de sürdüren Müfit Can Saçıntı, gösterinin isminden de anlaşılacağı gibi çeşitli konularda itirazlarını eğlenceli bir şekilde dile getiriyor. Evlilikten, eğitim sistemine, çalışma hayatından reklamlara kadar, pek çok konuda düşündürürken güldürmeyi başarıyor.

Oyunun canlı müziklerini ise, dünyada ender bulunan kontr tenor bir sese sahip Ateş Arya yapıyor… Oyunda Kantodan “rap”e kadar pek çok eğlenceli şarkı yer alıyor.

Müfit Can Saçıntı’nın yazdığı oyun, Avrupa'daki bazı festivallere şimdiden davet almaya başlarken, yıl boyunca Türkiye’de ve Avrupa'da sahnelerde olacak.

MUCİZE 2 FİLMİNİN YILDIZINI GÖRENLER ÇOK ŞAŞIRDI.

Çok sayıda davetlinin katıldığı gala da ünlüler dikkat çekti….
Yasemin Yalçın şıklığı ile göz doldururken, Mucize 2 filmindeki performansıyla gündemde olan Mert Turak’ı bıyıksız görenler oldukça şaşırdı.

İşte seyreden ünlülerin gösteri ile ilgili görüşleri…

İLYAS İLBEY:

Müfit Can Saçıntı beni şaşırttı
Müfit Can Saçıntı’yı senaristlik döneminden tanıyorum. Mandıra Filozofu’nda beraber oynadık. Filmlerdeki oyunculuğunu biliyorum ama sahnedeki performansı beni şaşırttı. İnanılmaz bir performansı var. Bu kadarını beklemiyordum doğrusu. İlk gösterisini izlemiştim, bu ikinci gösterisini de kaçırmak istemedim.

YASEMİN YALÇIN:

Ben de İtiraz Ediyorum.
Müfit Can Saçıntı’nın sahnedeki samimi duruşunu seviyorum. Bence oyunculukta en önemli şeylerden birisi samimiyettir. Önceki gösterisini çok beğenmiştim bunu da kaçırmak istemedim. Müfit Can’ın itiraz ettiği herşeye ben de itiraz ediyorum.

HAZIM KÖRMÜKÇÜ:

Zoru başarıyor.
Kendisi mütevazı davranıp ben oyuncu değil anlatıcıyım diyor ama anlatıcı olmak daha zordur. Hele hele tek kişilik gösteriler bir oyuncu için er meydanıdır. Müfit Can Saçıntı zoru başarıyor.

MERT TURAK:

O bir büyük hikaye anlatıcısı, bir meddah, bir komedyen…
Mucize 2’nin başrol oyuncusu Mert Turak duygularını şöyle dile getirdi:
Babamın Ceketi filminden beri Müfit abi ile abi kardeş gibi olduk. Kendisi ben oyuncu değilim dese de ben kendisinin oyunculuğunu çok beğeniyorum. O büyük bir hikaye anlatıcısı, bir meddah, bir komedyen.