MTV Avrupa Müzik Ödülleri sahiplerini buldu

Hollanda'nın Rotterdam şehrinde gerçekleşen MTV Avrupa Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. 5 dalda aday gösterilen Justin Bieber 3 ödülle geceye damga vurdu.

Eklenme Tarihi: 07 Kasım 2016

Hollanda'nın Rotterdam şehrinde gerçekleşen MTV Avrupa Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. 5 dalda aday gösterilen Justin Bieber 3 ödülle geceye damga vurdu. Şarkıcı Bebe Rexha'nın çılgın bir şova imza attığı gecede geçtiğimiz nisan ayında yanlış ilaç kullanımından kaybettiğimiz Prince'in anısına da ödüller mor renkti.

Justin Bieber'ın 'Sorry' ile içinde Adele'in de bulunduğu rakiplerine fark atması dikkatleri çekti. Bieber aynı zamanda en iyi fan kitlesine sahip şarkıcı olarak da üç yıldır arka arkaya ödülleri topluyor. Pek çok kategoride aday olan Beyoncé hiçbir ödül alamadı.

Yıllar sonra yeniden ödül alan Green Day, ABD'deki başkanlık seçimleri heyecanı içinde olduklarını belirterek 'Biraz ABD sınırları dışına çıkmak iyi geldi. Kalp krizi geçirmek üzereyiz. Avrupa'da olmak çok güzel' dedi. MTV Avrupa Müzik Ödül Töreni'ne Türkiye'den Hürriyet Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu ve Hande Yener katıldı.

Green Day yeni albümü ‘Revolution Radio’dan çıkan ilk single’ları ‘Bang Bang’i ilk kez çaldı. ‘Dünya İkonu’ ödülünü alan ekip 2004 hitleri ‘American Iidiot’un ABD başkanlık seçimleri döneminde çalınması manidardı. Ekip bu şarkıyı Donald Trump’a ithaf etti.