Monotonlaşan cinsel hayata renk katacak doktor tüyoları!

Bu yöntemler sayesinde monotonluktan kurtulabilir ve daha iyi bir seks hayatına sahip olabilirsiniz. İşte seks hayatınıza renk katacak tüyolar!

Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2019

Partnerinizle olan birlikteliğiniz zaman zaman monotonlaşabilir. Bu oldukça normal bir durum. Böyle anlarda ihtiyacınız olan tek şey biraz heyecan! Eğer monotonlaşan seks hayatınızdan sıkıldıysanız doğru yerdesiniz. Birazdan söyleyeceğimiz önerilerin tamamı uzmanlar tarafından onaylandı! Bu yöntemleri uygulayarak monotonluktan kurtulabilir ve daha iyi bir seks hayatına sahip olabilirsiniz. Merak edenlerini hemen aşağıya alalım!

Yapılan birçok araştırma libidonuzun ovulasyon dönemlerinde çok daha yüksek olduğunu kanıtlıyor. Ama konumuz tam olarak bu değil, diğer birçok faktör de libidonuzu etkileyebilir. Örneğin stresli bir yaşantınız varsa ya da yoğun bir programa sahipseniz bu durumda libidonuz düşebilir. Ayrıca uzun zamandır aynı ilişkinin içerisinde olmak da libidonuzun düşmesine sebep olabilir.

Bir ilişkiye yeni başladıysanız partnerinizle seks hakkında konuşmak zor olabilir. Karşınızdaki insanı incitmeden düşüncelerinizi aktarmak, sizi strese sokabilir ya da korkutabilir. Fakat seks konusunda bazı problemler yaşadığınızı düşünüyorsanız bunu dürüstçe konuşmak, düşündüğünüzden çok daha faydalı olacaktır. Partnerinizi suçlamayın ve kendinizi açık bir şekilde ifade edin. Bu tarz paylaşımların ilişkinizi güçlendirdiğini göreceksiniz.

Yemek ve cinsellik, insanoğlunun en temel iki ihtiyacından biridir. “Afrodizyak etkili” olarak adlandırdığımız yiyecekleri tükettiğinizde libidonuz yükselir. Örneğin çikolata, avokado, kırmızı biber, zencefil, bal, çilek ve kuru yemiş; afrodizyak etkili yiyeceklere iyi birer örnek olabilir. Ayrıca bu besinler, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücudunuza da iyi gelecektir.