Miss England Güzellik Yarışması adaylarını artık makyajsız istiyor!

Miss England yarışma organizatörü Angie Beasley tarafından ortaya çıkan fikirle birlikte, yarışmaya "Çıplak Yüz Top Modeli" seçeneği eklendi.

Eklenme Tarihi: 02 Temmuz 2019

Beasley bu kararına yönelik şunları söyledi: "Bunun yarışmacılara öz güven vermesini umuyorum. Birçok yarışmacımızın çok ağır makyajlarla doğal güzelliklerini gizlediklerini görüyorum. Sahte kirpikler ve kaşlar, yarışmamızda böyle bir şeyin olmasına gerçekten gerek yok."

Yarışmanın bu kısmında yer alabilmek için yarışmacıların, makyajsız bir şekilde, siyah bir giysi ile çekilmiş fotoğraflarını iletmeleri gerekiyor. Fotoğraflar, yarışmaya iletilmeden, sosyal medyada paylaşılamıyor. Yarışmanın kazananı, Facia Models'a gönderilen fotoğraflar arasından değerlendirilecek.

"Çıplak Yüz Top Modeli" kazananı 31 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında, Miss England finalinde açıklanacak.

"Çıplak Yüz Top Modeli" seçeneği, endüstriye yönelik pozitif bir hareket olarak görülse de, güzellik yarışmalarına yönelik birçok farklı tartışma mevcut. Bunlardan birisi de, yarışmacılar arasındaki çeşitliliğin az olması. Bu tartışmalardan en öne çıkanı ise, Miss India'daki yarışmacıların birbirine benzemesi olmuştu.