Mirgün Cabas'ın Didem Soydan'a kıyafet yorumu cinsiyetçilikle eleştirildi

Hürriyet yazarı Onur Baştürk bugünkü yazısında, Elle Style Awards’ta Didem Soydan’a kıyafetiyle ilgili espri yapan Mirgün Cabas'ın yorumunun, “cinsiyetçi davrandığı” gerekçesiyle eleştirildiğini yazdı.

Eklenme Tarihi: 06 Aralık 2019

Eleştirileri Soydan'a soran Baştürk, Soydan'ın, "Rahatsız olmadım" cevabını verdiğini aktardı.

Gecenin sunucuları Mirgün Cabas ve Didem Soydan, seyircilerin bir kısmına sırtlarını dönerek sunum yaptı.

Didem Soydan'ın sunuma başladıktan bir süre sonra, “Biraz da bu taraf dönelim” demesi üzerine Mirgün Cabas şöyle karşılık verdi: “Ben de başta öyle düşünüyordum, ama senin kıyafetini görünce arkadakiler pek şikayetçi değillerdir diye düşündüm.”

Tören sonrası Mirgün Cabas’a “Esprini cinsiyetçi bulan kadınlar oldu” dediğini ifade eden Baştürk, Cabas'ın bu yoruma katılmadığını aktardı.

Didem Soydan'a da espriden rahatsız olup olmadığını soran Baştürk, Soydan'ın şu yanıtı verdiğini belirtti: "Mirgün’ün öyle bir adam olmadığını çok iyi bildiğim için rahatsız olmadım. Kadınlara saygısı olan bir adam o."

Hürriyet yazarı Onur Baştürk, "Arkadaş ortamında söylense belki kimse cinsiyetçi olduğunu düşünmezdi o lafların. Ama sahnede söylendiği için Mirgün’ün sözleri patavatsız kaçtı" değerlendirmesinde bulundu.