Mine Kılıç o sahnenin detaylarını anlattı!

Hülya Avşar'ın Berlin in Berlin filmindeki kendisini tatmin ettiği sahne 26 yıl sonra yeniden çekildi. Avşar'ın canlandırdığı Dilber karakterine hayat veren genç oyuncu Mine Kılıç, filmi ve o çok konuşulan sahneyi anlattı.

Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2019

Sinan Çetin'in 1993 yapımı 'Berlin In Berlin' adlı sinema filmi 26 yıl sonra oğlu Rafael Cemo Çetin tarafından günümüze ' New York In New York' adıyla uyarlandı.

Türk sinemasının kült filmlerinden biri olan 'Berlin In Berlin', bir ailenin öz kültürünü başka bir kültür içinde yaşatma mücadelesini beyazperdeye görücü usulüyle evlendirilmiş olan 'Dilber'in kocasını kaza sonucu öldüren 'Thomas' ve kayın biraderi 'Mürtüz' ile yaşadıklarının zemininde aktarmıştı.

Mine Kılıç, Ahmet Yıldırım, Sinan Sicimoğlu, Ahmet Utlu ve Ayla Algan'ın başrollerini paylaştığı 'New York In New York'ta da aynı mücadele aynı zemin üzerinde 22 Şubat'tan itibaren bir kez daha beyazperdeye yansıtılacak. Tek fark hikâye bu kez New York'ta yaşanıyor... Serdar Gözelekli ile Muammer Koçak'ın yönettiği 'New York In New York'ta Mine Kılıç, 'Dilber'i, Rafael Cemo Çetin, 'Berlin In Berlin'deki 'Thomas'tan evrilen 'Dylan'ı ve Ahmet Yıldırım 'Mürtüz'ü canlandırdı.

Kariyerinin 10'uncu yılındaki Mine Kılıç, ailesinin beyaz yakalı olması isteğine karşı çıkarak kendisini mutlu edecek mesleğin ne olacağı üzerine çıktığı yolculukta sunuculuk ve spikerlik gibi ara duraklarda ne var ne yok diye bakınsa da ana durağı oyunculuk olmuş.

Mine Kılıç, Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'ın sorularını cevaplandırdı.