Milyarderlerin dudak uçuklatan eşsiz oyuncakları!

Milyarderler, Da-Vinci’nin günlüğünden, köpek balığına; uzay roketinden, Hitler'in arabasına kadar aklınıza gelen/gelmeyen birçok eşsiz oyuncağa sahipler. Dilara Avlupınar Ceotudent için hazırlamış bakın kimin nesi varmış...

Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2019

Bill Gates – Da Vinci’nin Günlüğü

90 milyar dolarlık servetin sahibi Gates’in Washington’da 6130 metrekarelik lüks bir evi var. Ev için 2009 yılında 1.1 milyon dolarlık vergi ödeyen Bill Gates’in bir kitaba 30.8 milyon dolar vermesi bizi pek şaşırtmıyor. Zira, Da Vinci’nin şu zamana kadar hayatta kalabilmiş olan 30 bilimsel günlüğünün en ünlüsü Codex Leicester ve 1994 yılında Bill Gates tarafından 30.8 milyon dolara satın alındı. Bu fiyat, günlüğü şimdiye dek satılmış en pahalı kitap ünvanına kavuşturdu. Gates kitabı satın aldıktan sonra dijital ortama aktarıp kopyalarını 30 dolardan satışa çıkardı.

S. Truett Cathy – Batmobil

Chick-fil-A isimli fast food zinciri ile talihi dönen Truett Cathy, buradan edindiği 2 milyar dolarlık servetin bir kısmını Batmobil için harcamış. Batmobil, 1992 yılında vizyona girmiş olan “Batman Dönüyor” filmindeki Batman karakterinin arabası. Değeri ise yaklaşık olarak 250 bin dolar.

Bir Rus Milyarder – Hitler’in Mercedes’i

Rusya’da yaşayan 62 milyarderden biri, 2006 yılında, Hitler’in özel Mercedes aracını 6-15 milyon dolar arasında bir fiyata satın almış. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen milyarderin başka Nazi arabaları için de arayışta olduğu söyleniyor.

Ronald Lauder – Sanat koleksiyonu

Dünyaca ünlü Estee Lauder kozmetik şirketinin varisi Ronald Lauder, 4 milyar dolarlık bir servete sahip. Kendisi, sanata tutkun ve 650 milyon dolar değerinde bir sanat koleksiyonu var. Satılan en pahalı üçüncü tablo olan ve Gustav Klimt tarafından boyanan bir portre için ise 2006 yılında tam 135 milyon dolar ödemiş.