Metin Uca'nın THY paylaşımı tartışma yarattı

Metin Uca, THY'nin TK1760 İstanbul uçağında yaşlı bir yolcunun ölümüyle ilgili yazdığı tweetler tartışma yarattı. İşte Uca ile doktorları karşı karşıya getiren o iddia;

Eklenme Tarihi: 05 Ocak 2019

Metin Uca'nın twitter adresinden yaptığı bir paylaşım yeni bir tartışma başlattı. İddialara göre Türk Hava Yolları'nın (THY) TK1760 İstanbul uçağında yaşlı bir yolcu hayatını kaybetti. THY'nin deneyimli kabin memurları tüm çabalarına rağmen fenalaşan yolcu hayata döndürülemedi.

Bu sırada defalarca uçakta doktor var mı anonsu yapıldı ancak 20 dakika boyunca rahatsızlanan yolcuyu geri döndürülme çabaları sırasında kimseden ses çıkmadı. İşin garibi ise Uca'nın iddiasına göre uçakta bir doktor vardı ve bu kişi bu çabalara rağmen sessiz kalmayı tercih etti. Asıl tartışma ise Uca'nın bu paylaşımlarından sonra yaşandı;

Uçakta eski milletvekili, Türkiye’de oynayan Portekizli futbolcular, işadamları, sanatçılar vardı ama doktor yoktu. Hasta giderek ağırlaşıyordu. Deneyimli kabin ekibi defiblatör cihazını devreye sokuyor, anonslar devam ediyordu.

Ekibin yüzündeki endişe giderek artıyor, 20 dakikalık geri döndürme çabası sonuç vermiyordu. İtalya hava sahasına yeni geçilmişti, kaptanlar Roma için alçalmaya karar verdi. Anonslar hala devam ediyordu ama doktor bulunamıyordu.