Mesajlaşırken emoji kullananların cinsel yaşamı daha aktif!

Yapılan bir araştırmaya göre, mesajlaşırken emoji kullanan insanların seks hayatı emoji kullanmayan insanların seks hayatından çok daha aktif! İşte o araştırmanın detayları...

Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2019

Mesajlaşırken emoji kullanan insanlardansanız size iyi bir haberimiz var! Yapılan bir araştırmaya göre, mesajlaşırken emoji kullanan insanların emoji kullanmayan insanlara göre çok daha aktif bir seks hayatı var. 5 bin kişinin katıldığı bu araştırma, emoji kullanımının psikolojimiz üzerindeki etkilerini ortaya koyuyor.

Listelist'ten Yunus Aygün'ün haberine göre, Kinsey Enstitüsü’ndeki bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre mesajlaşırken emoji kullanan insanların seks hayatı, emoji kullanmayan insanlarınkinden çok daha aktif.

5 bin kişinin katıldığı araştırma, emoji kullanımıyla ilk buluşma arasında bir bağlantı kuramasa da emoji kullanan insanların ikinci buluşma şansının daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

Duygularını gizlemekten korkmayan ve emoji kullanan insanların; ilk buluşmalarında öpüşme, beraber olma ve bir ilişkiye başlama oranları da emoji kullanmayan insanlara göre bir hayli yüksek.