Melania Trump İngiltere'de giydiği kıyafetle dalga konusu oldu

Donald Trump'ın İngiltere ziyaretinde eleştiriler havada uçuşurken bir yandan da First Lady'nin sarı elbisesi gündeme oturdu.

Eklenme Tarihi: 19 Temmuz 2018

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ve eşi Melania, geçtiğimiz hafta İngiltere’deydi… Trump ailesi, Kraliçe II. Elizabeth ile görüştükten sonra, ertesi gün İngiltere Başbakanı Theresa May ve eşi ile birlikte resepsiyona katıldı.

Gecede giydiği sarı elbise ve stiliyle İngiliz kamuoyunun ilgi odağı olan Melania Trump, Güzel ve Çirkin filmindeki Belle karakterine benzetildi. Sosyal medya da çoğunlukla basınla aynı fikirdeydi ve hem First Lady’i hem Belle’yi yan yana koyup “Gerçekten bir prenses” gibi yorumlar yapıldı.

Ama dün sosyal medyaya öyle bir fotoğraf düştü ki, J. Mendel tasarımı korse görünümlü sarı elbise bir perdeye benzetildi. Gerçekten de ilk bakışta bir perdeyi andıran kıyafet, haliyle sosyal medyanın diline düştü. “Koskoca First Lady’e perde giydirmeye utanmıyor musunuz?” ya da “Hiç uğraşmadan perde ile resepsiyona gitmek nedir?” tadında yorumlar çoğunluktaydı… Sizce Melania Trump’ın kıyafeti Belle’ye mi yoksa perdeye mi benziyor?

(Hale Ceylan BARLAS - Sözcü)