Meghan Markle ve Prenses Diana Neden Karşılaştırılıyor?

Prens Harry, yaptığı bir söyleşide eşi Meghan Markle'ı annesi Prenses Diana ile karşılaştırırken "Tarihin tekerrür etmesinden korkuyorum" dedi.

Eklenme Tarihi: 09 Mart 2021

Sussex Dükü Harry ve Düşesi Meghan'ın, ünlü televizyon sunucusu Oprah Winfrey'e verdikleri sansasyon yaratan söyleşisi, birçok nedenden ötürü önemliydi ve bunlardan biri, Prenses Diana'dan kaç kez bahsedildiğiydi.

Meghan Markle, Diana'nın bir arkadaşıyla Kraliyet Ailesi'ne katılmanın yarattığı baskılar hakkında konuştuğunu söyledi, "Çünkü ... içerinin gerçekte nasıl olduğunu daha iyi kim anlayabilir?"

İki kadının Kraliyet Ailesi'ndeki deneyimleri arasında benzerlikler çizildi.

Prens Harry söyleşide, Meghan'la birlikte Kraliyet Ailesi'ndeki rollerinden çekilmeden önce "tarihin kendini tekerrür etmesinden korktuğunu" söyledi.

Ve İngiltere'deki bazı tabloid gazetelerinin eşine olan yaklaşımını, Diana'ya olan yaklaşımla ilk kez karşılaştırmıyor.

BASINDA ÇIKAN HABERLERİN İKİ YÜZÜ

Prenses Diana, dünyanın en ünlü kadınlarından biri olarak görüldü ve gazetelerde hem hayır işleriyle hem de özel hayatıyla manşetlere taşındı.

Kraliyet muhabiri Katie Nicholl, BBC'nin Newsbeat programına verdiği röportajda, "Diana, Kraliyet Ailesi'nden başka hiç kimsenin gelmediği kadar bir ikon haline geldi. Dünya çapında tanıyordu, uluslararası üne sahipti."

Ancak Katie, gördüğü ilginin her zaman olumlu olmadığını ekliyor.

"Diana, basında eleştirildi. O dünyadaki en ünlü kişiydi ve paparazziler, Prens William ve Harry'nin hayatlarında sürekli varlardı."