Zerrin Özer'e Tecavüz Eden Ümit Güner'i, Sunucu Güner Ümit'le Karıştıran Medya Büyük Ayıp Etti

Medyafaresi.com özel haber- Armağan Çağlayan'ın Youtube programına katılan ve yıllar önce tecavüze uğradığı anları anlatan Zerrin Özer'in açıklamaları olay yarattı. Özer kendisine Ümit Güner'in tecavüz ettiğini söyledi ancak medya ismi Güner Ümit olarak aktardı.

Eklenme Tarihi: 17 Mart 2021

Cemre Durmuş / Medyafaresi.com Editörü

Zerrin Özer'in Armağan Çağlayan'ın programında yaptığı tecavüz açıklamalarının ardından ortalık fena halde karıştı. Sosyal medya ve haber siteleri Zerrin Özer'e tecavüz eden kişinin adını Ümit Güner yerine Güner Ümit olarak yazınca büyük bir skandal yaşandı.

Programda yıllar önce dönemin ünlü plakçısı Ümit Güner’in Zerrin Özer’e tecavüz ettiği iddiası da gündeme geldi. Sanatçı, konuyla ilgili şunları söyledi:

Geçenlerde gördüm vefat etti. Tabi ki ölen insanın arkasından konuşulmaz. Hakkımı helal etmiyorum. Bir de gönül yaptım. Tülay ablamın ikimiz bir fidanız ve gönül ile zaten köşeyi döndü. Amerika'da şatolar aldı. Ama biz ne beş kuruş ne bir şey. En çok satan iki albüm yaptı, fareler geziniyordu ofisinde.

SUSMAM LAZIM DEDİM

Bir gün bu olay başıma bu olay gelmiş, dayak yiye yiye, yumruk yiye yiye. Üstümde 180 kilo bir adam. Bağırıyorum, ben onu hayatımda en yakın abim biliyorum. Ben o zaman başkasına aşığım ve bir tek ona anlatabiliyorum.

Annem Ankara'ya diğer ablamların yanına gitmişti. Tülay ablam burada, Sezen, Pakize abla ile çok yakın arkadaştı. Ben de evde tek kalıyorum, günlerce yorganı çekiyorum ağlıyorum. Diyorum ki, ben bunu Tülay ablama söylesem, Tülay ablam gider bu adamı vurur. Annem de bunu duyar kalp krizi geçirir. Ben aileyi bitirmiş olurum dedim. Susmam lazım dedim. Neler yaşadım bir Allah bir ben biliyorum.

Zerrin Özer'in bu açıklamalarının ardından medya tecavüz eden kişiyi ünlü sunucu Güner Ümit olarak yazdı. Ancak Güner Ümit hayatta ve ünlü bir plakçı değil. Yıllardır ekranlarda olmayan Güner Ümit durup dururken sosyal medyada tecavüzcü olarak damgalandı ve linç edildi.