Genç tasarımcılardan dikkat çeken defile

Niyazi Erdoğan'ın kadın tasarımcı adaylarına destek olmak için gönüllü eğitim verdiği Moda Tasarım Teknolojileri öğrencilerinin yıl sonu defilesi dün akşam yapıldı.

Eklenme Tarihi: 03 Mayıs 2019

Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İşadamları Derneği (BATİAD), Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenen defile dün akşam gerçekleşti. Defilede Medyafaresi.com yazarı Eylül Kübra Uzun da podyuma çıktı.

Tekstil sektörüne kalifiye eleman yetiştirme ve destek amacı taşıyan bu proje, Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin yıl boyunca ürettikleri tasarımlardan oluşuyor. İlhamını Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Salvador Dali gibi dünyaca ünlü ressamların eserlerinden alan tasarımlar görsel bir şölenle davetlilere tanıtıldı.

Gönüllü olarak tecrübelerini Moda Tasarım Teknolojileri öğrencileriyle paylaşıp, eğitimlerine katkıda bulunan ünlü modacı Niyazi Erdoğan genç yeteneklere imkan sağlanmasından çok mutlu olduğunu dile getirdi. İTKİB ve İHKİB sponsorluğunda, BATİAD’ın organize ettiği, koreografisini Akif Örük’ün yaptığı yıl sonu defilesine başta Simge Tertemiz ve Gizem Barlak olmak üzere profesyonel mankenler eşlik etti.

Altın etkisi, renk cümbüşü ve ikinci yüz temalı makyajların da dikkat çektiği defilede 36 kıyafet sergilenirken, Simge Tertemiz kelebek kanatlı beyaz tulum ile defilenin kapanışını yaptı.