MediaCat yılın en dikkat çeken manşetlerini belirledi

MediaCat, 2007'den bu yana devam eden geleneği 2017'nin ilk sayısında da sürdürdü. Alanında uzman isimlerden oluşan 13 kişilik jüri, yılın en iyi manşetlerini belirledi.

Eklenme Tarihi: 05 Ocak 2017

TÜRKİYE’NİN GÖZLERİ Posta, 19 Şubat 2016 Son dört yıldır olduğu gibi Yılın Manşeti unvanını alan yine Posta gazetesi oldu. Dört saate yaklaşan değerlendirme süreci sonunda, 17 Şubat’ta Ankara Devlet Mahallesi’nde yaşanan saldırıda hayatını kaybeden Astsubay İbrahim Baran’ın iki akrabasının fotoğrafıyla birlikte kullanılan “Türkiye’’in Gözleri” ifadesi jüriyi oldukça etkiledi.

NİNNİ VE LANET Posta, 16 Ocak 2016 Diyarbakır Çınar’da yaşanan bombalı saldırıda polis Şenol Çiftçi dört yaşındaki kızı İrem’le birlikte yaşamını yitirdi. Posta, baba kızın cenaze töreninde çekilen fotoğrafa “Ninni ve Lanet” manşetiyle yer verdi.

BURUN FARKIYLA Vatan, 10 Şubat 2016 Uzunca bir süredir Suriyeli mülteciler için son çare olan Ege Denizi’nde çok can kaybı yaşandı. Akrabalarının da yer aldığı mülteci teknesi batarken “burun farkıyla” hayata tutunan Hüseyin ise şanslıydı.

OZANCAN’I PKK ALİ DENİZ’İ IŞİD KATLETTİ Habertürk, 15 Mart 2016 Habertürk’ün özel haberiyle ortaya çıkan gerçek, ülkenin 2016’da terörle yaşadığı tatsız ilişkiyi anlatıyor. İki arkadaştan Ali Deniz IŞİD, Ozancan ise PKK terörüne kurban gitti.