MasterChef'te Mehmet Yalçınkaya'dan Ebru'ya sert sözler

Oyun sonrası sebze tartar tabağını tadıma getiren Ebru'nun eksikleri başına iş açtı. Mehmet Şef, Ebru'yu oldukça sert bir biçimde eleştirdi.

Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2020

MasterChef 2020'nin son bölümünde dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Şeflerin, dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan istediği "döner" konsepti, geceye damgasını vurdu. Kaptanlık mücadelesinin ardından, kurulan yeni takımlar haftanın ilk dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi.

Haftanın ilk dokunulmazlığını kazanmak isteyen takımlar, dört farklı çeşit döner hazırlamaya çalıştı. İskender, pilav üstü döner, dürüm döner, tombik ekmek döner için takımlar kıyasıya mücadele etti. Şefler, yemeklerin lezzeti kadar dönerin kesim ve şekline de puan verdiler. Şeflerin kararıyla Masterchef'te dokunulmazlık oyununu kazanan ekip ise mavi takım oldu.

Yedi yarışmacı, Mehmet Şef'in özel tarifi olan sebze tartar yemeğini en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı. Bu yemek için yarışmacılara 40 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler hem şekil hem de tat olarak Mehmet Şef'in tabağına en yakın hazırlayan yarışmacıyı açıkladı. Buna göre, MasterChef'te bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan Sefa oldu.

MasterChef Türkiye'de Ebru bireysel dokunulmazlık oyununda şeflerin karşına eksik tabak ile çıktı. Ebru, nar ve turşu olmayan bir yemek hazırlayınca şefleri kızdırdı. Somer Sivrioğlu, "Ne yemek istesek eksik çıkıyor. Biz mi hata yapıyoruz acaba?" diye sordu. Danilo Zanna ise Ebru'yu "Kendine gel. Yukarıya geri dön. Yoksa senin için çok zor ve ağır bir hafta olacak" sözleriyle uyardı. Ebru'nun yemeğine en sert tepki ise Mehmet Yalçınkaya'dan geldi.