MasterChef Türkiye jürileri Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu kimdir?

MasterChef Türkiye'nin jürileri Hazer Amani, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu merak ediliyor. Peki TV8'in yeni yarışması MasterChef Türkiye'de yarışmacılara yol gösteren üç ödüllü şef Hazer Amani, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu kimdir nereliler? İşte MasterChef Türkiye'nin jüri üyeleri

Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2018

TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye, yepyeni bölümleriyle ekrana gelmeye devam ederken, diğer taraftan da yarışmanın birbirinden ünlü jüri üyeleri merak ediliyor. Peki MasterChef Türkiye'nin jüri üyeliğini ve sunuculuğunu yapan üç ödüllü şef; Hazer Amani, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu kimdir? İşte Türkiye’yi yurt dışında da başarılı bir şekilde temsil eden şeflerin bilinmeyenleri;

HAZER AMANİ KİMDİR? İlk olarak Hazer Amani ile başlayalım; İran asıllı Hazer Amani, TED Ankara Kolejindeki eğitimini tamamladıktan sonra, ODTÜ'nün sosyoloji bölümünden mezun oldu. Aşçılık eğitimini Cordon Bleu'de tamamlayan başarılı aşçı, okulunu birincilikle bitirdi.

9 senesini Güney Afrika'da geçirdi. Daha sonrasında Cape Wine Academy'de 4 yıl dünya şarapları ve şarapyetiştiriciği üzerine okudu. Lezzetli yemeklerini birçok dünyaca ünlü sanatçıya tattıran Hazer Amani, Elton John, Oprah Winfrey gibi isimler de yer aldığı uzun bir listeye sahip. Türk mutfağına yeni lezzetler katan Hazer Amani, 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı.

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR? Bolulu bir aşçı olan Mehmet Yalçınkaya, 1988’de orta öğrenimini bitirerek başlamış olduğu mesleki kariyerinde Türkiye’nin üst düzey tesislerinde görev aldı. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı.