MasterChef Finalistleri Hakkında Çalıntı Tabak İddiası!

MasterChef Türkiye 2021 sezonunda, finale sayılı saatler kala, sosyal medyada çalıntı tabak iddiası gündeme geldi.

Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2022

MasterChef Türkiye 2021 sezonu, bugün final bölümüyle ekrana gelecek. Hasan Biltekin ve Eren Kaşıkçı'nın şampiyonluk için ter dökeceği bölümde, birincinin kim olacağı büyük bir merakla bekleniyor. Finale sayılı dakikalar kala, sosyal medyada çalıntı tabak iddiaları yeniden gündeme geldi.

MasterChef finalistlerinden Hasan Biltekin'in, Danilo Zanna'ya kaşık attıran tabağının Alman şef Alessandro Riemer'e ait olduğu iddiası, izleyicileri şaşkına çevirmişti. Biltekin'in yarışma boyunca birçok tabağının, yabancı şeflerden alındığı öne sürüldü.

ALMAN ŞEF ŞAŞKINA DÖNDÜ
Fenomen Ata Benli, Hasan Biltekin'in hazırladığı ve Danilo Zanna'nın kaşık attığı haşhaşlı tabağın Alman Şef Alessandro Riemer'in kendi özel tabağı olduğunu ve ünlü şefin, bu tabağı sık sık restoranında kullandığını anlatmıştı.

Riemer, yaptığı açıklamada, gördükleri karşısında şaşkın olduğunu ve yarışmadaki şeflerin de durumun farkında olduğunu dile getirmişti.

''YAPAMIYORSAN ANCA BAKARSIN''
MasterChef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı, Hasan Biltekin'in çalıntı tabaklar yaptığı iddiası hakkında ''Ne kadar benzeyebilir ki? Instagram'dan hepimiz bakıyoruz. Bir sürü tüyo alıyoruz. Bir tabağı ne kadar taklit edebilirsin? Esinlenmiş olabilir arkadaşlar. Normal şeyler bunlar. Yapabiliyorsan yaparsın, yapamıyorsan anca bakarsın.'' diyerek, bu tür esinlenmelerin çok önemli olmadığını anlatmıştı.