Kolideki parçalanmış cesetin altından yasak aşk çıktı

Diyarbakır Kayapınar'da, bir apartman dairesinin kapısının önüne karton kutuda bırakılan cesedin kime ait olduğu belirlendi. Vahşi cinayetin arkasından yasak aşk çıktı.

Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2019

Kan donduran olay, dün gece saatlerinde Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi 473’üncü Sokak’ta bulunan Yünka Apartmanı’nın 4’üncü katında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, merdivenlerden yukarıya çıkan çocuklar, bir dairenin önünde bulunan koliden kanların aktığını fark ederek, durumu ailelerine bildirdi.

Bunun üzerine dairenin önüne gelerek, koliyi açan apartman sakinleri bir cesetle karşılaştı. Apartman sakinlerinin 155 Polis İmdat Hattı’nı araması üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Ceset, otopsi yapılmak üzere ambulansla Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, polis olayla ilgili çok yönlü çalışma başlattı.

Bu çerçevede, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından özel ekip oluşturuldu. Oluşturulan ekip, cesedin 52 yaşındaki Recep Ürkek’e ait olduğunu belirledi. Araştırmalarını derinleştiren polis, hem apartman sakinlerinin ifadelerine başvurdu hem de çevredeki MOBESE ve güvenlik kameralarını inceledi.