Kurmay Albay Ömer Kulaç aslında çok takipçili bir Twitter hesabıymış!

Analizi Harbi (kula_mer) adlı twitter kullanıcısının darbe teşebbüsü komutanlarından Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç olduğu iddia edildi.

Eklenme Tarihi: 17 Temmuz 2016

15 Temmuz akşam saatlerinde Türkiye'nin son 30 yılındaki en vahim olaylarından biri gerçekleşti ve yaklaşık 12 saat süren bir darbe teşebbüsü oldu. Darbe püskürtülerken, yavaş yavaş ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Analizi Harbi (kula_mer) adlı twitter kullanıcısının darbe teşebbüsü komutanlarından Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç olduğu iddia edildi. Eğer bu iddia doğruysa, Ömer Kulaç'ın bu ve yine kendisinin olduğu iddia edilen diğer hesaplarından darbenin ayak seslerini duymak mümkündü. İşte o çok ilginç detaylar!.. Ömer Kulaç dün Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi yakınlarında silahlı çatışma sonucu yakalandı. "Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun yaptığı açıklamada, 'Kırşehir'de güvenlik güçlerine ateş açarak aracıyla kaçtığı ihbarı alınan Kırşehir sözde sıkıyönetim komutanı Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç, Hacıbektaş ilçesinde emniyet ekiplerince yakalanmış olup Kırşehir Emniyeti'ne teslim edilmiştir.' dedi."

Ömer Kulaç'ın Analizi Harbi yani kula_mer olduğu iddiasının en mantıklı tarafı, kula_mer'in Ömer Kulaç isminin bir anagramı olması

Bu iddiayı ortaya atan "Terör Analizleri" hesabı, Ömer Kulaç'ın başka hesapları olduğunu da söyledi.

Analizi Harbi, tam bir İngiliz Kemal hayranıydı. İngiliz Kemal (Ahmet Esat Tomruk); eğitimini İngiltere'de almış, çok akıcı ve aksansız İngilizce konuşabilen, 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı'ya gelip Teşkilat-ı Mahsusa'ya giren ve Kurtuluş Savaşı'nda da etkin rol oynayan, İstiklal Madalyalı bir istihbaratçıydı.