Sabah yazarı:Koskoca Star TV, Gülben Ergen rica edince sansür mü uyguluyor?

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel son zamanların en çok konuşulan Gülben Ergen polemiklerine ve medyada yer alan haberlere değindi.

Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2017

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel son zamanların en çok konuşulan Gülben Ergen polemiklerine ve medyada bunlarla ilgili yer alan haberlere değindi. İşte Mevlüt Tezel'in kaleme aldığı yazı! Sosyal medyada #kocamadokunma etiketiyle büyüyen Gülben Ergen-Yeşim Salkım-Seren Serengil kavgasında seviye çok düştü; 90'ların magazin seviyesine inildi. Ben bu polemikte meseleye medya etiği açısından bakacağım.

Çünkü Kanal D ve Star TV adına çok vahim iddialar ortaya atıldı. Ama önce kısa bir özet geçmem gerekiyor... Her şey Gülben Ergen'in evli işadamı Tolga Duğles'le ilişkisi olduğu haberinin çıkmasıyla başladı. Sonrasında Ergen'in, yasak aşkın haberini yapan Kanal D'nin 'Magazin D' programının iki çalışanını işten attırdığı iddia edildi. Kanal D yönetiminin, Ergen ile ilgili söz konusu haberin yayınlanmaması için, programı hazırlayanlara uyarı yaptığı söyleniyor. Haberin çıkmasını istemeyen Gülben Ergen miydi, yoksa Kelebek'te yazdığı için otosansür mü devreye girdi bilemiyoruz.

Her neyse... Emir yerine ulaşmadığı için Ergen'le ilgili haber yayına girdi ve sonrasında programın montajını yapan iki çalışanın işten çıkarıldığı öne sürüldü. Öte yandan; Seren Serengil, Ergen'in 'evli erkekleri yoldan çıkarma' alışkanlığı olduğuna dair sosyal medyada bir yazı yazdı fakat daha sonra bu paylaşımı sildi.

Bunun nedenini de; Serengil'in yer aldığı, Star TV'de yayınlanan 'Duymayan Kalmasın' programında öğrendik. Serengil; Ergen ve İrem Derici ile ilgili bir haber yayınlanınca, programdaki partneri Cengiz Semercioğlu'na "Ergen'le ilgili beni konuşturmuyorsunuz, o zaman bu haberi niye yayınlıyorsunuz?" diye fırça attı.