Koronavirüsle ilgili kabus gibi açıklama: Tuvalette cep telefonu kullanmak...

Dünyaya diz çöktüren koronavirüs nedeniyle bugüne dek 3 bin 500'den fazla kişi yaşamını yitirdi. Dünya çapında 105 binden fazla kişiye bulaşan virüs, son olarak İngiltere'nin en prestijli okullarından Oxford Üniversitesi'ne sıçradı.

Eklenme Tarihi: 08 Mart 2020

Komşu Bulgaristan’da iki kişide virüs tespit edilirken, İtalya'da tam bir kaos ortamı hakim. Uzmanların "tuvalette cep telefonu kullanmak koronavirüs riskini artırıyor" açıklaması ise endişe yarattı. Koronavirüse dair son dakika gelişmeleri haberimizde...

Koronavirüs kabusu hız kesmiyor. 105 binden fazla kişiye bulaşan virüs nedeniyle, bugüne kadar 3 bin 500'den fazla kişi yaşamını yitirdi. İtalya, Avrupa'da virüsten en kötü etkilenen ülke olarak öne çıkıyor.

Kriz ortamının hakim olduğu ülkede, 16 milyon kişinin yaşadığı bölgeleri karantina altına alındı. Bulgaristan’da ise ilk koronavirüs vakaları ortaya çıktı. Bakanlar Kurulu'na bağlı Ulusal Koronavirüs Kriz Masası Merkezi üyeleri, bugün sabah saatlerinde düzenlediği olağanüstü basın toplantısında ülkede iki kişide (Kovid-19) testlerinin pozitif çıktığını açıkladı. Gelen son dakika haberine göre ise, İngiltere'de virüs üniversiteye sıçradı. Dünyanın en prestijli okullarından Oxford Üniversitesi'nde okuyan bir öğrencide virüs tespit edildi. Uzmanların "tuvalette cep telefonu kullanmak koronavirüs riskini artırıyor" açıklaması ise endişe yarattı. İşte koronavirüse dair gelişmeler...

Koronavirüs vakalarının 5 bin 883'e, ölü sayısının da 233'e ulaştığı İtalya'da hükümet virüsle mücadele amacıyla alınan tedbirleri daha da genişleterek ülkenin kuzeyinde 16 milyon kişinin yaşadığı bölgeleri karantina altına aldı.

Başbakan Giuseppe Conte tarafından Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece geç saatlerde açıklanan yeni kararnameyle, "virüsün yayılmasını engellemek ve kontrol altına almak amacıyla" kuzeydeki Lombardia bölgesinin tamamı ile 14 vilayete giriş-çıkışlar kısıtlandırıldı.