Kırmızı halının yeni yıldızı Jonathan Van Ness görenleri hayrete düşürüyor

Netflix’in ödüllü reality show programı Queer Eye’da rol almasıyla dünya çapında ünlenen Jonathan Van Ness, kırmızı halı kıyafet seçimleriyle adından söz ettiriyor. İşte Ness’in dikkat çekici yaşam hikayesi ve kırmızı halı tercihleri...

Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2019

Aslen Amerikalı bir kuaför olan Jonathan Van Ness, ödüllü Netflix yapımı Queer Eye programındaki uzmanlardan biri olarak ünlendi.

32 yaşındaki Ness, Queer Eye ile dünya çapında bir üne kavuşmadan önce bir internet parodisi olan Gay of Thrones’ta rol alıyordu.

Ness’in yaşam hikayesi de dikkat çekici. 1987’de ABD’nin Quincy şehrinde dünyaya gelen Ness, Arizona Üniversitesi’nde siyaset bilimi eğitimi almaya başladı. O dönemin popüler dizisi Altın Kızlar’a hayran olan ve diziyi izlemek için derslere gitmeyen Ness, bursunu kaybetti ve ardından okulu bıraktı. Kuaförlük eğitimi aldı ve kuaför olarak çalışmaya başladı.

Los Angeles’ta bir süre başka kuaförlerin yanında çalıştıktan sonra kendi kuaför salonunu açtı. Hayatı, sinema oyuncusu Erin Gibson’ın saçını yaptığı gün değişti. Ness, internet komedi kanalı Funny or Die’da çalışan Gibson’a, kendisinin geliştirdiği Game of Thrones parodisine yer verip veremeyeceklerini sordu. Ve nihayetinde yayınlanmaya başlayan Gay of Thrones internet dizisi ile Ness, 2018’de, Emmy’de kısa varyete dizisi dalında en iyi program ödülünü kazandı.