Kırmızı bölgeler, SMS ile dışarı çıkma izinleri: Avrupa'nın hali vahim

Medyafaresi.com Dış Haberler / Avrupa'da koronavirüste hangi ülkelerde neler yasak? Son gelişmeler neler?

Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2020

Nilüfer Şensöz / Roma / Medyafaresi.com

İngiltere, İrlanda, Fransa, Yunanistan'dan sonra Avusturya da genel karantinaya gidiyor.

AVUSTURYA'DA GECE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YETMEDİ

Avusturya'da gece sokağa çıkma yasağı yetmedi ülke genelinde Salı gününden itibaren genel karantina ilan edilmesi bekleniyor. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz açıklama yapacak. Okullar da kapatılacak.

İTALYA KIRMIZI, TURUNCU VE SARI BÖLGELERE BÖLÜNDÜ

Koronavirüs nedeniyle 3 bölgeye bölünen İtalya'da kırmızı bölgelere bugün yenileri eklendi. Campania ve Toskana da kırmızı bölge ilan edildi. Kırmızı bölge ilan edilen bölgelerde acil sağlık durumları, iş ve gıda ihtiyacı dışında dışarı çekmek yasak. Ülkede 1 gündeki yeni vaka sayısı 40 bin 602'yi aşarken 24 saatteki ölü sayısı 550 oldu.

Yeni bir üç aşamalı çerçeve ve ülke çapında daha fazla kısıtlama şu anda yürürlükte.

Kırmızı bölgeler - en fazla enfeksiyonun görüldüğü alanlar - kuaför ve güzellik uzmanları da dahil olmak üzere tüm barlar, restoranlar ve çoğu dükkan kapalı. Eczaneler ve süpermarketler de dahil olmak üzere fabrikalar ve temel hizmetler açık kaldı.

Turuncu bölgelerde restoranlar ve barlar kapandı, ancak kuaförler ve güzellik salonları açık.

Yeşil bölgelerde restoranlar ve barlar 18: 00'e kadar açık kalabilir, ancak ülkenin geri kalanında olduğu gibi müzeler, tiyatrolar, sinemalar, spor salonları ve yüzme havuzları kapalı.

FRANSA KAPIYA KİLİT VURDU

Fransa, en az 1 Aralık'a kadar ikinci bir ulusal tecrit altında bulunuyor. İnsanlar sadece işe gitmek, temel malzemeleri satın almak, tıbbi yardım almak veya günde bir saat egzersiz yapmak için evden çıkabilirler. Dışarıya çıkan herkesin dışarı çıkmasının gerekçesiyle ilgili olarak yazılı bir belge taşıması gerekiyor.
Gerekli olmayan tüm mağazalar, restoranlar ve barlar kapalı, ancak okullar ve kreşler açık. Sosyal toplantılar yasak.

ALMANYA'DA LİGHT LOCKDOWN (KİLİTLEME) VAR

Sinemalar, tiyatrolar, spor salonları, havuzlar ve saunalar, restoranlar ve barlar (paket servisler hariç) kapalı, ancak okullar, kreşler, mağazalar ve kuaförlerin tümü açık. 30 Kasım'a kadar sosyal temaslar iki hane ile sınırlı. Maksimum 10 kişi. Büyük etkinlikler iptal ve taraftarlar spor karşılaşmalarına katılamaz, ancak kilise ibadetlerine izin veriliyor. Otellerde gecelik tatil amaçlı konaklamalar yasaklanmıştır ve zorunlu olmayan seyahatler kesinlikle önerilmez.