Kim Kardashian Sophia Loren olacaktı rezil oldu

Kim Kardashian'ın New York'ta MET Gala'da giydiği elbise ilk etapta çok basit ve sıradan bir tasarım gibi gelse de meğer Sophia Loren'in Boy on a Dolphin filmindekini görünümünü verebilmek için 8 ayda hazırlanmış.

Eklenme Tarihi: 08 Mayıs 2019

Malum Kim Kardashian Mugler ile sıkı dost… Tüm özel gecelerde, etkinliklerde, galalarda markaya ait özel tasarımlar giyen TV yıldızı, MET Gala’da da yine Mugler tercih etti. Kardashian’ı pembe halıda görenler ‘Sokağa çıksa abartılı giyinen Kim, buraya oldukça sade gelmiş’ gibi yorumlar yapsa da, meğer bu elbise öyle göründüğü gibi basit bir tasarım değilmiş…

Ten rengi, göğüs dekolteli mini elbise Boy on a Dolphin adlı filmde, Sophia Loren’in denizden çıkarken verdiği görüntüden esinlenilerek tasarlanmış. Öyle ki elbise birebir kalıp gibi hazırlanmış. Yani sudan çıkan birinin üstünde elbise nasıl durursa, o görüntü aynen elbiseye aktarılmış. Kardashian’a baktığınızda ıslak bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz… Tabii tüm vücuduna bolca yağ sürdüğü detayını da atlamayalım…

Yapımı 8 ay süren bu özel elbisenin en büyük özelliği, ‘Islak’ görünümlü olması… Tabii bir de tamamen deri görünümünü birebir yansıtması… Zaten elbisenin her yerinden sarkan damla şeklindeki taşlar da, bu görüntüyü tamamlamak için tasarlanmış. Su damlalarını andıran taşlarla tasarlanan lateks elbise için konuşan Kardashian “Mugler beni okyanustan çıkan, ıslak ve üzerinden sular damlayan bir Californialı kadın olarak resmetti” dedi.

Mugler elbisenin okyanustan çıkmış gibi görünmesi için gerçekten çok uğraşmış. Öyle ki Vogue’a konuşan Kardashian “20 yıldan beri ilk kez Bay Mugler, House of Mugler için tasarım yapıyor. Dolayısıyla buraya gelip benim için bu elbiseyi yapması büyük bir onur” dedi.