Kılıçdaroğlu'na saldırıyı gazeteler nasıl gördü?

Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı bugünkü gazetelerin birinci sayfalarına yansıdı.

Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2019

Hakkari’de şehit edilen asker Yener Kırıkçı’nın cenazesinde olaylar çıktı.

Çubuk Akkuzu Mahallesindeki cenaze törenine Ankara Büyükşehir Belediyle Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte katılan Kemal Kılıçdaroğlu, törende saldırıya uğradı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı bugünkü gazetelerin birinci sayfalarına yansıdı.

Gazetelerde saldırıya tepki başlıkları yer alırken Yeni Söz ve Yeni Akit gazetelerinin saldırıyı desteklemesi ise dikkat çekti.

Yeni Söz gazetesi “Kılıçdaroğlu’ndan provokasyon” başlıklı manşetiyle saldırıya yönelik Kılıçdaroğlu’nu suçlayıp , “Olayı yorumlayan vatandaşlar, seçimlerden önce PKK/PYD’nin Türkiye’ye saldırmayacağını savunan Kılıçdaroğlu’nun cenazeye katılmasının tam bir provokasyon olduğunu söyledi” ifadelerine yer verdi.

Yeni Akit gazetesi ise saldırıya “Şehit cenazesinde protesto edildi” başlığıyla destek verdi. Akit’in haberinde saldırı nedeniyle Kılıçdaroğlu’na şu suçlamalar yapıldı: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Çubuk’ta katıldığı şehit cenazesinde protesto edildi. Provokatif olay, ’31 Mart’ta HDP ile işbirliği yapan Kılıçdaroğlu’nun, şehit cenazesindeki hassasiyeti göz dikkate alarak teenni ile hareket etmesi beklenirdi’ şeklinde yorumlandı.”

Güneş gazetesi, dünkü manşetiyle CHP’yi ve CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu hedef almıştı. Şehit haberini “Mutlu musun Ekrem” başlığıyla gören gazete tepki çekmişti.

Güneş, CHP’yi hedef yapan haberinin ardından dünkü saldırıyı ise küçük haber olarak “Kılıçdaroğlu’na cenazede saldırı” başlığıyla verdi.