Kazıklı Voyvoda korkusu Erkan Petekkaya'yı 1 hafta odaya hapsetti

Erkan Petekkaya, yeni filmi 'Deliler'de tarihe 'Kont Drakula' veya 'Kazıklı Voyvoda' olarak da geçen Eflak Beyliği'nin voyvodası Vlad Tepeş'i canlandırmaktan korktuğunu açıkladı.

Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2018

Erkan Petekkaya, yeni filmi 'Deliler'de sıra dışı bir karakteri canlandırdı. Tarihe 'Kont Drakula' veya 'Kazıklı Voyvoda' olarak da geçen Eflak Beyliği'nin voyvodası Vlad Tepeş...

Osmalı Ordusu'nun öncü kuvvetleri olan 'Deliler'in Vlad Tepeş ile olan mücadelesini hikâye edinen, gösterime 23 Kasım'da girecek olan 'Deliler'deki rolünü canlandırmak için başta 'Yapamayacağım, beceremeyeceğim' diyen Erkan Petekaya, kendisini ikna etmek ve karakterine daha fazla çalışmak için sete belirlenen takvimden bir hafta geç çıktı.

Erkan Pettakaya, Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'a yaptığı özel açıklamada Vlad Tepeş'i canlandırmak için neden endişe ettiğini ve o endişesinin üstesinden nasıl geldiğini anlattı.

'Deliler'in hangi özellikleri sizi cezbetti de 'Bu filmde olmalıyım' dediniz?

Canlandırdığım karakter çok dişi bir karakterdi. Dişi derken, üstünde oynanabilecek, bir performans gösterebilecek bir roldü. Dikkatimi çeken yanı önce bu oldu. Böyle olunca filmde rol almak istedim. Sonra tabii ki de senaryosu çok enteresan, daha önce Türkiye'de yazılmamış olmasından etkilendim. Açıkçası 'Çok zor bir iş. Arkadaşlar bu işin altıdan kalkabilecekler mi, rezil mi yoksa vezir mi olacağız?' diye düşünmedim değil. Böyle bir film için gerçekten birçok imkâna sahip olmak gerekir. Başta bu yönde bir endişeye düştüm ama sonra 'Bu kadar insan bu işin içine girdiyse demek ki bir bildikleri var' dedim. Ben 'Deliler'in kötü adamını canlandırdım. Vlad Tepeş... Diğer bilinen isimleriyle Kazıklı Voyvoda veya Kont Drakula...