Kate Middleton’dan Meghan Markle’a saray hayatı tavsiyesi

Tecrübeli kraliyet gelini Kate Middleton'ın, medya baskısından bunaldığını açıklayan çiçeği burnunda gelin Meghan Markle’a saray yaşamına dair tavsiyelerde bulunduğu iddia edildi.

Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2019

Kate Middleton ile Meghan Markle arasında geçtiği iddia edilen konuşma, İngiliz medyasının gündeminde.

Yazar ve emekli kraliyet uzmanı gazeteci Phil Dampier'in iddiasına göre, üç çocuk annesi tecrübeli kraliyet gelini Kate Middleton, çiçeği burnunda gelin Meghan Markle’a saray yaşamına dair tavsiyelerde bulundu.

Markle, bir süre önce eşiyle birlikte çıktığı Afrika seyahati sırasında çekilen belgeselde, medya baskısına maruz kaldığını anlatınca gündemin ilk sıralarına yerleşmişti. Markle, kendisine yönelik eleştirilerden bunaldığını ve üzüldüğünü söylemişti. Hatta Prens Harry de bu belgeselden hemen önce bir açıklama yaparak "Annesinin ölümünde basın ilgisinin payı olduğunu, aynı durumun karısının başına gelmesine izin vermeyeceğini" belirtmişti.

İddiaya göre Middleton, göz önünde olmaktan dolayı baskı hisseden Markle’a kendisi de dahil ailedeki herkesin zaman zaman özellikle de basının baskısı yüzünden zor günler geçirdiğini belirterek "Önemli olan hatalardan ders çıkarmak, yoluna devam etmek" dedi.

Kate Middleton kendisi de bir zamanlar basının hedef tahtasındaydı. Özellikle Prens William ile bir dargın bir barışık ilişki yaşadığı yazılmış, uzun süre flört ettiği halde bir türlü evlenme teklifi alamamasından dolayı "Waity Katie" (Bekleyen Katie) adı takılmış ve espri konusu olmuştu.

Çalıştığı işi bıraktığı için "tembel" damgası da yiyen Middleton, sessiz kalmayı tercih ederek herhangi bir şikayette bulunmamıştı.