Kardeşlerim'in Ömer'i Yiğit Koçak: Annem Her Bölümü Ağlayarak İzliyor

ATV'nin sevilen dizisi Kardeşlerim reyting listelerini de sallamayı başarıyor. Dizide dört kardeşten biri olan Ömer’i oynayan Yiğit Koçak, Günaydın'a samimi açıklamalarda bulundu.

Eklenme Tarihi: 27 Mart 2021

Anne ve babalarını kaybeden dört kardeşin hikayesini anlatan 'Kardeşlerim'in 'Ömer'i Yiğit Koçak ile bir araya geldik... Ayakkabısının yırtık olmasından yakındığı sahneyle herkesin yüreğine dokunan 'Ömer'i canlandıran Koçak, sahneleri çekerken tüylerinin diken diken olduğunu söyledi.

Kardeşlerim'in senaryosunu okuduğunuzda en çok içinize dokunan şey neydi?

-Gerçekliği. Bunun gerçekten olabilecek olması beni çok etkiledi. Dört kardeşin çaresizlik içinde tek başlarına kalması içime dokundu.

SÜTLAÇ SAHNESİ ÖZELDİ

Sizin oynarken etkisinden çıkamadığınız sahne hangisiydi?

-Duygusu çok ağır sahneler vardı ama biri, daha ilk okuduğumda tüylerimi diken diken etti. Sütlaç sahnesi. Anneden kalan son sütlacı yemek... Oynarken beni duygusal olarak en çok zorlayan sahneydi. Hâlâ düşününce bir garip oluyorum.

Kardeşlerin yaşadıkları size neler hissettiriyor?

-Çaresizlik. Bir başına kalmanın ne olduğunu, hayatta kalmanın zorluğunu, dünyanın ne kadar acımasız olabileceğini görüyorum. Her yeni bölüm geldiğinde ne zaman yüzleri gülecek diye okuyorum. Bu dünyadan alacakları var ve o günü sabırsızlıkla bekliyorum.

'Ömer'in annesinin başka birisi olduğu ortaya çıkıyor...

-'Ömer'in bunu öğrenmesini istemezdim. Ben kıyamıyorum galiba 'Ömer'ime. (Gülüyor) Benim için o kadar süreden sonra bir şey değişmezdi.
Bana o kadar sene sahip çıkan annemdir. Gerisinin bir önemi yok.

Dizinin bu kadar çok beğenileceğini tahmin etmiş miydiniz?

-Çok emek verdik, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Seyircimiz de bizimle aynı duyguları hissetti ve emeğimizi karşılıksız bırakmadı.

Nasıl yorumlar alıyorsunuz?

-Seyircimiz bizi kısa sürede benimsemiş. 'Gelin bizim evimizde yaşayın' diyen, para yollamaya çalışan, hatta bana ayakkabı almaya çalışan da var. İzleyicilerden gördüğümüz bu samimiyet bizleri ailelerinin birer parçası olarak görmeleri hepimizi çok mutlu ediyor.

Yakın çevreniz diziyi izleyip size neler söylüyor?

-Yakın çevremden diziyi izleyip ağlamayan olmadı. Annem çok üzülüyor izlerken. Her bölüm sonrası arayıp "Ne zaman kurtulacaksınız oğlum, benim yüreğim dayanmıyor" diyor.