Karaköy Dentro'da ne yenir?

Açılalı henüz iki ay olduğu halde dost mekanı Dentro'ya ilk kez gittim. İçeriye girer girmez ambiyansa ve dekorasyona hayran kaldım.

Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2017

Petek Bal yazdı.. Açılalı henüz iki ay olduğu halde dost mekanı Dentro'ya ilk kez gittim. İçeriye girer girmez ambiyansa ve dekorasyona hayran kaldım. Samimi ve huzur veren bir mekan. 3 kattan oluşuyor. Biz ilk katta koltuklarımıza kurulup yemeklerimizi yedik. İkinci kat özel partiler ve eventler için kullanılıyor.

Biz bize party yapıp, doğum günü kutlayalım diyorsanız bu kat tam size göre. Üçüncü kat ise teras, havalar ısındığında burda harika organizasyonların yapılacağını düşünüyorum. Ben yemek konusunda tercihimi mekanın öne çıkan seçeneklerinden yapmayı seviyorum. Bu yüzden de menü seçimini sevgili Görkem'e bırakıyorum.

İşte burada abartmadan yazamayacağım. Ballı balzamikli somon bugüne kadar yediğim en iyi balıktı. Standartın dışına çıkılmış. Alıştığımız ızgara balıkları bir kenara bırakıp bu değişik lezzeti denemelisiniz. Yanında yeşil salata ile servis edilen somon, sosu sayesinde benim favorim oldu.

Masaya gelen diğer yemeklerden yine en beğendiğim ızgara antrikot oldu. Karamelize edilmiş soğan ve şefin özel yoğurt sosu ile servis ediliyor. Fajitanın değişik sunumu diyebiliriz bu lezzet için. Yemeklerimizi bitirdikten sonra, akşam Ebru Gençoğlu'nun ev sahipliği yaptığı "ya evde yoksam" partisine kaldık. Türkçe ve yabancı müziklerle 80'lerin 90'ların ve güncel hit parçaların uyumu ile harika bir geceye imza attılar.