Kanunsuz Topraklar Dizisinin Yurtdışı Geliri ile Okul Yapılacak

FOX TV ekranlarında yayınlanan Kanunsuz Topraklar dizisinin yurtdışı gelirleri ile okul yapılacak. Oyuncular aynı zamanda madenci aileleri ziyaret edecek.

Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2021

1939 yılında kömür şehri Zonguldak’ta bir kasabada madencilerin zorlu yaşam mücadelesinin anlatıldığı Kanunsuz Topraklar, yayınlandığı ilk günden bu yana televizyon izleyicisinin büyük ilgisini görüyor. Hayatını maden işçiliği yaparak kazanan ve doğası gereği zorlu şartlarda çalışan maden işçileri ve ailesi de diziye büyük ilgi gösteriyor.

Tüm izleyicilerin maden işçileriyle daha fazla empati kurmasına destek veren dizinin yapımcı ve oyuncuları Zonguldak’ı unutmadı. Çok yoğun çekim programından ilk fırsat bulunan zamanda tekrar Zonguldak’a giderek madencilerin ailelerini ziyaret etme kararı alan oyuncular, dizinin gerçek kahramanları ile bir araya gelecekler.

Çekim şartlarının çok ağır olduğunu ve tüm önlemleri alarak maden kazı sahnelerini yaklaşık bir ayda tamamlayan yapım şirketi, tüm madencilere bir de sürpriz hazırlığında…Yapımcı Faruk Turgut, dizinin yurtdışı satışından elde edilecek gelirleriyle okul yaptırmayı planladıklarını belirtti. Madencilerin gerçek hikayelerini tüm çıplaklığı ile gözler önüne sererek, onların hayatlarının daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunan dizi, Zonguldaklı çocuklara da okul hediye ederek, bir ilki gerçekleştirecek.

Uğur Güneş, Esra Bilgiç, Necip Memilli, Kaan Taşaner, Murat Daltaban, Doğaç Yıldız, Eylül Su Sapan, Serdem Paçal, Hazar Motan, Beyti Engin, Onay Kaya, Mine Şenhuy Teber, Ezgi Çelik , Onuryay Evrentan, Bora Sivri, Mustafa Dinç, Hakan Aydın, Arif Diren, Şekip Taşpınar, Soner Türker, Doğaç Gözüdeli, Umay Anadolu Kaboğlu, Mısra Tüfek, Rana Kayacan, Hür Can Davran ve İhsan İlhan’ın rol adlıkları dizi yaklaşık bir yıllık bir hazırlık sürecinden sonra çekimlerine başladı. Dönemine uygun olarak titizlikle hazırlanarak dekor ve kostümlerin yanı sıra 5000 m2 üzerine bir köy inşaa edildi.