Kandil Dağı haritası, Kandil'e kaç kilometre kaldı?

Kandil Dağı nerede, Türk Silahlı Kuvvetleri kaç kilometre uzaklıkta bulunuyor? Kandil dağı PKK kamplarında panik yaşanırken son dakika haberleri Kürt sitesi Rudaw geçti. Kandil Dağı harekatında işte son durum;

Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2018

TÜRKİYE terörün kökünü kurutmak için Kandil'e operasyon için düğmeye bastı. Peki Türk askeri şu anda nerede bulunuyor, Kandil Dağı ne kadar uzaklıkta, PKK'nın dağdaki kamplarında neler var? Mesud Barzani'ye ait olan Kürt sitesi Rudaw, TSK'nın Kandil'e ne kadar uzaklıkta olduğuna dair bilgiler geçti. İşte Kandil Dağı harekatından son dakika haberler;

PKK PANİKTE SAVUNMA YAPAMIYOR : Kürt sitesi Rudaw'ın geçtiği habere göre TSK sınır ötesinde hızlı ilerliyor. Askeri uzmanlar, stratejisini değiştiren PKK’nin daha küçük gruplar halinde hareket etmeye başladığını ve bu yüzden savunma kabiliyetini yitirdiğini ifade ediyor. Bölgeden bildiren Rûdaw muhabiri Bahtiyar Kadır, TSK’ya ait operasyonel güçlerin Erbil’in Soran ilçesine bağlı Bradost bölgesindeki Berazgır tepelerinde konuşlandığını aktardı.

TÜRKİYE KARAKOL YAPTI : Kandil harekatı için aylardır hazırlık yapan TSK'nın Kürdistan Bölgesi’nin sınır bölgeleri olan Berazgir tepelerine seyyar karakollar inşa etti. TSK, bölgede yaklaşık 3 aydan beri yol çalışması da yapıyordu.

İLK GİRENLER BORDO BERELİ : Kürt sitesi Rudaw'ın bölgeden aktardığına göre Kürdistan Bölgesi’ne giren TSK’ye ait operasyonel güç ağır silah taşımıyor. Bu birliklerin harekat kabiliyeti yüksek olan ve bölgeyi çok iyi bilen özel birlikler olduğu bildiriliyor.