Kanal D'nin efsane dizileri

Kanal D, 19 Aralık 1993'te yayın hayatına resmen başladı. Yıllar boyunca birbirinden farklı dizi projelerini izleyicilerle buluşturdu.

Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2015

1. Sihirli Safiye Kanal D'nin ilk dizisi olarak bilinen Sihirli Safiye yayın hayatına 1993'te başlamıştı. Başrollerinde Seden Kızıltunç ve Oğuz Oktay'ın yer aldığı dizi, 90'ların başında çok popüler olan Uzaylı Zekiye'nin alternatifi olarak görülmüştü.

2. Artist Palas Kanal D'nin ilk iddialı yapımı diyebileceğimiz Zuhal Olcay, Lale Mansur, Füsun Demirel ve Hakan Tanfer'li kadrosuyla Artist Palas 1994 yılında yayınlanmaya başlamıştı.

3. Kızlar Sınıfı 1994 yılı Kanal D'nin diziler üstüne yoğunlaştığı bir başlangıç dönemiydi. Bu dönemde Kızlar Sınıfı da ilginç projelerden biri olarak öne çıkıyordu. İlyas Salman, Ayşen Gruda, Gökhan Güney, Sibel Gökçe ve Nilüfer Öz'ün başrollerinde olduğu dizide pek çok genç oyuncu da ilk dizi deneyimlerini yaşamıştı.

4. İlk Polisiye: 155 Polis İmdat Şimdilerde Arka Sokaklar ekibinin adeta domine ettiği Kanal D ekranlarının ilk polisiye dizisi Show Tv'den transfer edilen 155 Polis İmdat adlı yapımdı. Aksiyonun ve akıllara zarar ses efektlerinin eksik olmadığı dizide başrollerde; Necla Nazır, Bülent Bilgiç, Murat Soydan ve Yusuf Sezgin yer alıyordu.