Kadın dizisine büyük şok! RTÜK'ten çarpık ilişki cezası

RTÜK, kadın dizisindeki çarpık ilişkilere ceza yağdırdı. Baldız'ın ablasına ilik vermek için eniştesiyle uygunsuz fotoğraflar çektirip şantaj yaptığı bölümler cezanın gerekçesi oldu.

Eklenme Tarihi: 06 Aralık 2018

Son bölümlerindeki sevişme sahneleri ve beyin yakan senaryosuyla dikkat çeken Fox TV'nin fenomen dizisi Kadın, kanalın başını fena yaktı. RTÜK, Kadın dizisindeki çarpık ilişkiler nedeniyle en üst sınırdan para cezası verdi. 'Kadın' isimli dizide bir baldızı canlandıran karakterin, acil ihtiyacı olan ablasına ilik vermeye, eniştesiyle uygunsuz fotoğraflar çektirmek suretiyle razı olduğu ve bu fotoğrafları da şantaj için kullanmayı planladığının gösterildiği belirlendi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), dün gerçekleştirilen toplantısında aile yapısının korunması ve toplum sağlığına zarar verici nitelikte olduğu değerlendirilen yayınlar ele alındı. RTÜK, reytinglerde üst sıralara yerleşen 'Kadın' adlı dizide çarpık ilişkilerin konu alınması sebebiyle FOX TV'ye idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.

RTÜK'ün incelemesinde FOX TV'de yayımlanan ve reyting sıralamalarında üst sıralara yerleşen 'Kadın' isimli dizide bir baldızı canlandıran karakterin, acil ihtiyacı olan ablasına ilik vermeye, eniştesiyle uygunsuz fotoğraflar çektirmek suretiyle razı olduğu ve bu fotoğrafları da şantaj için kullanmayı planladığının gösterildiği belirlendi.

Dizide bu ve benzeri başka sahneler de tespit eden Üst Kurul, bu durumun toplumun milli ve manevi değerlerinin, genel ahlakın ve ailenin korunması ilkesine aykırı olduğu kanaatine vararak, idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.