K-pop grubu BTS, yeni şarkıları Dynamite ile rekor kırdı!

Dünyaca ünlü K-Pop grubu BTS yeni şarkıları Dynamite'i (Dinamit) duyurmalarının ardından tarihi bir başarı elde etti. Video, YouTube tarihinin paylaşılır paylaşılmaz en çok izlenen videosu oldu.

Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2020

Son çıkardıkları albümle tüm dünyada müzik listelerini alt üst eden ve zirveye oturan Güney Koreli BTS grubu, Dynamite (Dinamit) isimli single'larını duyurarak YouTube'da açılış rekoru kırdı. Ardından hem sanatçıların tanıtımları hem de hayranlar için önemli bir kriter olan 'YouTube'da ilk 24 saat içinde en çok izlenme' unvanını tekrar kazandı.

Popun kralı' Michael Jackson'ın danslarına selam çakılan video, önceki gün YouTube'da yayınlandığı TSİ 07.00'den itibaren ilk 24 saat içinde 101.1 milyon kez izlendi.

Klip aynı zamanda ilk yayınlanırken 3 milyondan fazla kişi tarafından aynı anda izlendiği için YouTube Premiere (ilkgösterim) rekorunu da kırdı.

BTS'in son albümü 'Map of the Soul: 7' 21 Şubat'ta çıktı ama yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle albümün promosyonu yeterince yapılamadı. Grup bu yılki dünya turnesini de yine koronavirüs nedeniyle ertelemek zorunda kaldı.