Justin Bieber: Her şeyimi siyahların kültürüne borçluyum

ABD vatandaşı George Floyd'un ırkçı polis şiddetine kurban gitmesinin ardından bir süredir ırkçılık karşıtı mesajlar paylaşan Justin Bieber, her şeyimi siyahların kültürüne borçlu olduğunu söyledi.

Eklenme Tarihi: 08 Haziran 2020

Dünyaca ünlü Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, ABD’li siyahi vatandaş George Floyd’un polis şiddeti sonucu ölümünün ardından tepki gösteren ünlüler arasında yer alıyor. Son günlerde sürekli ırkçılık karşıtı paylaşımlar yapan Bieber, son Instagram paylaşımında, tarzında, müziğinde ve kariyerinde tamamen siyahların kültüründen ilham aldığını söyledi.

"PLATFORMUMU IRKSAL ADALETSİZLİĞE KARŞI KULLANACAĞIM"

26 yaşındaki şarkıcı, "Siyahların kültüründen ilham alıyorum. Siyahların kültüründen faydalanıyorum. Tarzım, şarkı söyleme biçimim, dansım, performansım ve moda anlayışım; hepsi siyahların kültüründen etkileniyor ve ilham alıyor. Bugünden itibaren, platformumu ırksal adaletsizliğe ve sistematik baskıya dair öğrenmek, konuşmak ve çok ihtiyaç duyulan değişimin bir parçası olmanın yollarını bulmak için kullanacağıma söz veriyorum” ifadesini kullandı.

138 milyon takipçisi olan Bieber'in gönderisi bir milyondan fazla beğeni ve binlerce yorum aldı. Bunların arasında Formula 1 yarış pilotu Lewis Hamilton'ın "Amin kardeşim" yazdığı yorum da bulunuyor.

Black Lives Matter (Siyahi Yaşamları Önemlidir) hareketiyle ilgili aktif olarak paylaşım yapan Bieber, daha önceki paylaşımında, "Sevgili siyahi olmayan arkadaşlar... Sessizliğiniz dikkatimi çekiyor..." yazarken, bir başkasında "Siyahilerin yaşamı önemli olana kadar tüm yaşamlar önemsiz" ifadesine yer verdi.