Jenna Vecchio

Üyesi olduğu spor salonunda göğüslerinin atlet giymek için fazla büyük olduğu söylenen ve bu yüzden uyarılan Kanadalı kadın, başına gelen olayın şaşkınlığını yaşıyor.

Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2016

Dünya basınında geniş yer bulan olay, Kanada’nın başkenti Ottawa’da gerçekleşti.Jenna Vecchio adlı kadın, kocasıyla birlikte gittiği spor salonunda göğüsleriyle ilgili aldığı uyarı sonucunda, kendini aşağılanmış hissettiğini söyledi. Spor salonunun kadın çalışanlarından biri, egzersiz yaptığı sırada Vecchio’nun yanına gelerek ‘giydiği sporcu atletinin büyük memelerine uygun olmadığı ve bu nedenle üstünü değiştirmesi gerektiği’ şeklinde uyarıda bulundu.

Bu olay sonrasında kendini küçük düşürülmüş hisseden Jenna, “Egzersiz yaparken bir kadının isteyebileceği son şey, göğüs ölçüleri hakkında birine hesap vermektir… Giydiğim atletle ilgili üç ayrı şikayet aldıklarını söylediler. Benden spor salonuna tişört giyip dönmemi istediler, fakat bunu kesinlikle kabul etmeyeceğimi söyledim. Diğer kadın üyeler sporcu atleti giyerken, benim giyememem adil bir davranış şekli değil!” dedi.

Söz konusu spor salonunun ‘üyelik adabı’ politikasında ‘Her üye uygun spor kıyafetiyle salona gelmelidir’ ibaresi bulunuyor. Bu olayın ardından spor salonu, bahsi geçen maddeyi, sporcu atletini tamamen yasaklayarak, sadece tişört giyilmesi yönünde değiştirdi.

Yaşadığı olayı kişisel Facebook hesabına koyduğu fotoğraflarla detaylı bir şekilde anlatan Vecchio’nun paylaşımı kısa sürede viral oldu. Pek çok insan Vecchio’ya destek vererek spor salonuna tepki gösterdi.