Twitter'da Berat Albayrak'a istifa çağrısına AKP'lilerden karşı kampanya

Türk Lirası'nın döviz karşısındaki değer kaybı tarihi seviyelere ulaştı. Bu tablo Albayrak'a yönelik tepkileri artırdı. Twitter'da #beratalbayrakistifa etiketi TT listesine girdi. Sosyal medyada istifası istenen Albayrak için #BeratAlbayrakınYanındayız etiketiyle destek mesajları da paylaşılıyor.

Eklenme Tarihi: 07 Ağustos 2020

Türk Lirası bir süredir döviz karşısında yatay seyrederken, son günlerde atağa geçen döviz rekor üstüne rekor tazeliyor. Dolar 7.30'u, Euro ise 8.60' aştı. Türk Lirası'nın döviz karşısındaki bu değer kaybı sonrası gözler Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a çevrildi.

Berat Albayrak'a sosyal medyadan istifa çağrısı yapılıyor. Twitter'da #beratalbayrakistifa etiketi, en çok konuşulanlar arasına girdi.

Berat Albayrak'a yönelik bu istifa kampanyası karşısında AKP'liler de atağa geçti. Berat Albayrak'a yönelik destek kampanyası, AKP'nin medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın bu paylaşımıyla hareketlendi.

Ünal, Türkiye ekonomisinin sadece döviz kurları üzerinden değerlendirilemeyeceğini belirtti ve 'Türkiye'nin önü açıktır' dedi. Ardından aralarında eski bakanların da bulunduğu çok sayıda AKP'li Albayrak için destek mesajlarını paylaştı.