İşte erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettikleri özellikler

Bir erkeğe neyin çekici gelebileceğini daha önce hiç düşündünüz mü? Büyük dudaklar, bembeyaz dişler mi dediniz? Bu yargılar yıkılmaya hazırlanıyor. İşte son yapılan anketlere göre erkeklerin ideal kadın tipi..

Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2019

Çekici olmanın altın kuralları değişiyor. Bilim insanları tarafından yapılan son araştırmalar erkeklerin güzellik algısının değiştiğinin bir işareti. İdealize edilmiş kadın tiplemesi sınırlarını genişletip, ‘normal’ normlar içine girmeye hazırlanıyor. Erkeklere göre ‘yeni çekici kadın’ tanımı içinde şu özellikleri barındırıyor..

Kalça şekli

Yıllardan beri ideal bel oranı tartışılır, fikirler ortaya atılır. Son yapılan çalışmalar ise erkekler için kadınlarda en ideal bel oranının 7.10 ölçülerde olduğunu ortaya koyuyor. İnce bel ve büyük kalça ikilisi, erkeklere göre doğurganlığın bir sembolü.

Gülümseme

‘Bir kadının en çekici yanı gülümsemesidir’ tezi yapılan araştırmalar ile doğrulandı. Erkekler güler yüzlü, neşeli kadınları çok çekici buluyor. Elbette sadece gülümseme değil, dişler de çok önemli. Bembeyaz, parlak diş algısı ise araştırma sonuçlarına göre fazla ‘gerçekdışı’.Sağlıklı dişler, temiz bir nefes yeterli.

Dudaklar

Çekici kadın figürü çizilecekse ilk olarak dolgun dudaklardan başlanır. Yapılan anketler ise bu durumun tam tersini söylüyor. Erkeklere göre çekici kadınların öpülebilir dudakları olmalı. ‘Öpülebilir dudaklar’ büyük ve dolgun dudakları değil; ince ve orta kalınlıkta dudakları simgeliyor.