İstanbullu Gelin'in gerçek ve sarsıcı hikayesi

Yeşilçam filmlerine taş çıkartacak tutkulu bir aşk hikayesi... Star TV ekranlarında izleyiciyi ekrana kilitleyen ve etkileyici bir finale imza atan İstanbullu Gelin dizisi yaşanmış bir hikayeye dayanıyor. Peki bu hikayenin gerçek kahramanları kimlerdi?

Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2019

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun Hayata Dön isimli kitabından uyarlanan İstanbullu Gelin'in kendisi olduğunu kendisi olduğunu söyleyen ve iddiasının da her daim arkasında duran bir isim var.

70'li yıllarda müzikleriyle Türkiye'yi kasıp kavuran Beyaz Kelebekler grubunun solistlerinden Ülkü Üst Sarpkan, bu hikayenin gerçek hayattaki esas kahramanı olduğunun altını çizerek, kendi hikayesini anlatmaktan vazgeçmiyor. Peki neler anlatıyor?

Gençliğinde modacılığa ve müziğe karşı büyük ilgisi olan Ülkü Üst, Beyaz Kelebekler grubuna katıldıktan sonra, müzik camiasınca çok sevilir, herkes geleceğinin çok parlak olduğunu düşünmektedir.

Bir yandan bir terzinin yanında çalışırken, öte yandan sahne alan sanatçı, büyük beğeni toplamıştır. 'Sen Gidince Bak Neler Oldu' şarkısı ile sadece Türkiye değil, Avrupa'yı da etkisi altına almıştır.