İnanılmaz olay! İnternetten tanışıp buluştuğu kadın tarafından esir alındı

Donanım Haber'de dünün en çok konuşulan konusu bir gencin anlattığı dolandırılma hikayesiydi. İşte o gencin paylaşımı..

Eklenme Tarihi: 02 Ekim 2018

Arkadaşlar bir gün bu şekilde burada konu açacağım hiç aklıma gelmezdi.
Cumartesi akşamı internetten tanışıp buluştuğum kızın ya da kadının son 24 saatimi kabusa çevireceğini ve bunu sizlerle paylaşıp yardımınızı istiyeceğimi hiç düşünmemiştim.

Ben kurumsal firmada çalışan bir bilgisayar mühendisiyim. Ailemle beraber İzmir Karşıyaka'da yaşıyorum.
Ailem ve ben yaşantımız ve çevremiz itibarıyla düzgün olan insanlarız. Babam emekli subay, annem emekli öğretmen. Sakin ve sınırlı bir sosyal çevre içinde yaşayan biriyim. Bunları niye söylüyorum derseniz, hakkımda biraz fikir sahibi olmanız için.

Ciddi bir tanışma niyeti ile bundan 4 ay önce ecift.com adlı bir tanışma sitesine üye oldum. İş arkadaşım bu siteden birisi ile tanıştı ve evliliğe doğru ilerleyen ilişkisi var. Onun da teşviki ile bu siteyi denemeye karar verdim. Dört ayda iki kişi ile yüz yüze tanıştım. Düzgün ve eğitimli, çalışan kişilerdi ama bazı noktalarda ortak düşünmediğimize karar verince, ilerleyen bir ilişkimiz olmadı.

Siteye üç dört gündür bakmamıştım. Dün hafta sonu olunca bir bakayım dedim.
Birkaç gün önce mesaj kutuma bir bayan profilinden mesaj gelmiş. Bana yakında oturan bir semtte. Ben de ona yanıt verdim. O da cevap olarak şu an benim evime on dakika yürüme mesafesinde olan bir mekanda olduğunu, istersem gelip tanışabileceğimi söyledi. Ben de cumartesi akşamı evde canım sıkılmış otururken, can sıkıntısının verdiği durumla teklifini kabul ettim. Olduğu mekanın ise çay kahve alkol içilebilen bir bar-cafe tarzı yer olduğunu söyledi. Ben alkol kullanmıyorum dedim. "Başka yerde buluşalım mı?" dedim. O da "Ben de zaten bahçesinde oturdum, çay içiyorum, burası sakin. Gel çay kahve içersin, eğer kafamız tutarsa senin istediğin gibi alkolsüz bir yere geçeriz." dedi. Telefonunu verdi. Aradım. Kısa bir konuşma oldu. Aslında daha uzun konuşup biraz soru sorup tanımak istedim ama "Ya işte yakınsın gel burada yüz yüze konuşalım daha iyi. Sana konum yolluyorum. Burada bekliyorum gel." dedi. Ben de gideyim, zaten on dakika yürüme mesafesi, hoşlanmazsam da bir kahve içer kalkar eve geri gelirim dedim.

Mekanın önüne gittim. "Ben geldim." diye mesaj yazdım. O da kapının önündeki masalarda oturduğunu söyleyip içeriye kapalı kısma girmeden hemen orada beni karşılayıp bir sandalye gösterip oturttu.
Açıkcası mekanın dış görünüş ve kadının giyinişinden durumu anladım biraz ama daha önce hayatımda hiç konsomatrisli bir bar içine girmediğim için tereddütte kaldım. Zaten beni görür görmez hemen "Gel otur. Nerede kaldın? Seni bekliyorum." falan diyerek sanki samimi iki kişiymişiz gibi buyur etti. İçeri kapalı alana geçmeyi teklif etti. Yok hayır burada dışarıda oturalım diyerek geri çevirdim. Sonra duruma göre, sözleştiğimiz gibi alkolsüz sakin bir yere geçeriz deyince tamam dedi.