Instagram'ın zengin kedileri

Instagram’ın en zengin çocuklarının şaşalı haberlerine alıştık. Peki ya kedilerinin? Yanlış duymadınız. Sıra dışı görüntüleriyle insanlardan daha çok takipçileri olan kediler ortalığı kasıp kavuruyor.

Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2016

Instagram’ın en zengin çocuklarının şaşalı haberlerine alıştık. Peki ya kedilerinin? Yanlış duymadınız. Sıra dışı görüntüleriyle insanlardan daha çok takipçileri olan kediler ortalığı kasıp kavuruyor. Bunlardan en ünlüsü ise Chimera cinsi olan Venüs... Kendisi Instagram’ın en popüler kedisi. Yarısı siyah yarısı beyaz olan kedinin 1.1 milyon takipçisi var.

‘İki yüzlü Venüs’ün gizemi ise yıllardır çözülemedi. Bilim insanları, Venüs’ün bu sıra dışı özelliğini, ‘vücudunun iki tarafında iki farklı DNA’sı olmasıyla’ açıklıyor. Bugüne kadar pek çok kez TV’ye çıkan ve pek çok önemli yayın organına haber olan Chimera cinsi kedinin bu özelliğini kimse açıklayamıyor. National Geographic’te çıkan bir makaleye göre; mitolojide ‘Chimera’ iki yüzü olan canavarlar olarak tasvir ediliyor. Turuncu ve siyah renkleri barındıran kedinin hücrelerinde iki farklı tip DNA olduğu, iki embriyonun tek bedende birleştiği tahmin ediliyor. İlginç bir diğer özelliği de, kedilerinin göz renklerinin genellikle sarı ya da yeşil olması. Mavi göz kedilerde çok nadir görülüyor. Bilim insanları Venüs’ün yüzünü ‘gerçek bir gizem’ olarak tarif ediyor.

Thor adındaki Bengal kedisi, 100 bini aşkın takipisiyle kediler dünyasının fenomenlerinden biri.

British longhair cinsi olan Smoothie, güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu miniğin 642 bin takipiçisi var.