İngiliz politikacı ırkçı paylaşımlarda bulunan sevgilisini terk etti

Aşırı sağcı ve AB karşıtı Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi (UKIP) lideri Henry Bolton, sevgilisi Marney’le ilişkisini bitirdiğini açıkladı.

Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2018

Aşırı sağcı ve AB karşıtı Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi (UKIP) lideri Henry Bolton, kraliyet ailesinin gelin adayı Meghan Markle hakkında ırkçı paylaşımlarda bulunduğu için partideki üyeliği askıya alınan sevgilisi Marney’le ilişkisini bitirdiğini açıkladı.

BOLTON, gazetecilere yaptığı açıklamada, eski kız arkadaşı Marney’nin attığı mesajlar nedeniyle kendisinin istifa etmeyeceğini söyledi. Sevgilisinin mesajlarını ilk duyduğunda dehşete düştüğünü vurgulayan ve mesajları ‘savunulamaz’ olarak niteleyen Bolton, “Dün gece ilişkimizin romantik unsuru son buldu. Ayrılık konuşmamız her ikimiz için de uzun ve üzücü geçti” dedi.

Bolton, mesajların parti tarafından öğrenilmesini takiben Marney’in UKIP üyeliğinin hemen askıya alındığını anımsattı.

UMURUMDA DEĞİL’ Marney, Prens Harry’nin nişanlısı Meghan Markle hakkında bir arkadaşına gönderdiği mesajlarda Markle’ın ‘kraliyet ailesini lekeleyeceğini’ ve ‘kuş beyinli olduğunu’ yazmış ve “(Bu kişiler) Kendilerini yavaş yavaş tepeye doğru itiyorlar. Bir bakmışız bir sonraki başbakan Müslüman, kral da siyahi” ifadesini kullanmıştı. 25 yaşındaki eski model Marney, siyahilerin çirkin olduğunu savunmuş ve “Irkçıysam da umurumda bile değil” demişti.