İnfluencer Gibi Pozlar Vermek İçin 10 Tüyo

Instagram hepimizin hayatında büyük bir yer kaplıyor artık. Poz vermek, doğru ışığı yakalamak, zayıf göründüğünün pozu bulmak, kıyafeti güzel sergilemek... Hepsi önemi. Influencerlar bu işin uzmanları. Peki İnfluencerlar bu işi nasıl yapıyor? İşte detayları...

Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2021

Koyu tonlarda makyajdan uzak durun

Çoğumuzun yaşadığı fotoğraflarda soluk tenli çıkma sorununu ortadan kaldırmak için hafif ışıltı içeren ince dokulu bronzlaştırıcılar ideal. Ayrıca, elmacık kemiklerinize orta pembelikte bir allık, dudaklarınıza parlak renkli bir ruj (koyu ve mat olanlardan uzak durun) sürmeyi deneyin.

Kamerayı başınızdan yüksekte tutun

Kamerayı başınızdan yüksekte tutun. Alçak bir açıdan çekilen fotoğrafta hem kilolu hem de gıdılı çıkma ihtimaliniz yüksek. Oysa bu açı hafifçe yukarı bakmanızı gerektireceğinden boynunuzu ve gövdenizi daha ince uzun gösterir.

Ünlülerin duruş pozisyonunu kopya çekin

Ünlüler en çok nasıl poz verir? Cevap: Vücudunuzu biraz yan çevirin, bir ayağınızı diğerinin önüne atın, bir elinizi kalçanıza koyun ve başınızı hafifçe yana eğerek objektife bakın. İşe yaradığı kesin.

Işığa odaklanın

Fotoğraf çekilmeden hemen önce ışığa bakın. Herhangi bir ışık kaynağına doğrudan bakmak, gözbebeklerinizi küçülterek hem gözlerinizin daha ışıltılı görünmesini sağlar, hem de fotoğrafta kırmızı çıkmalarını engeller.