İmamoğlu Yıldırım tartışmasını görmeyen TV kanalları ne yayınladı?

Medyafaresi.com yazarı Demet Sarova, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasındaki televizyon tartışması sırasında hangi kanalda hangi programların yayınlandığını inceledi. Bakın tarihi buluşmaya hangi kanallar nasıl yaklaştı?

Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2019

Demet Sarova / Medyafaresi.com

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine bir hafta kala tarihi bir buluşma gerçekleşti. Hepimiz biliyoruz ki dün tüm Türkiye'nin gündemi buydu.

Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu bir araya gelerek İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde soruları yanıtladı. Bu tarihi bir olaydı çünkü tam 20 yıl aradan sonra ilk defa iki aday karşı karşıya geliyordu.

Sosyal medya sağ olsun sayesinde yapılan paylaşımlarda da gördük ki, ortak yayın İstanbul'un yanı sıra birçok şehirde de büyük bir ilgi ile takip edildi. Yaşlısından gencine herkes, kimi meydanlara kurulan barkovizyonlardan, kimi kahvede, kimi esnaf iş yerinde, bazısı parklarda ve çoğu da evlerinde siyasi tarihimize yazılacak bu buluşmayı izlediler.

Ancak tüm Türkiye'nin gündemi olan bu olay nedense ana akım televizyonların hiç de ilgisini çekmemiş olacak ki, ortak yayın olmasına rağmen bu özel programı es geçtiler.

O saatlerde yayınlamayı tercih ettikleri programlara göz atalım istedim. Bakalım tarihte yerini alacak buluşmadan daha önemli ne varmış?

TRT1 programla çakışan saatlerde Ev Sineması Kuşağı yayınlamayı uygun bulmuş. Ancak TRT Haber kanalında ortak yayında olduğu için ona yüklenmeyebiliriz. Çünkü karşımızda bir Kanal D gerçeği var.

Neymiş bu gerçek dediğimizde, gördüğümüz şey ortak yayının, dolayısıyla herkesin ciddiye aldığı illaki merak ettiği bu buluşmayı pek de umursamadığı. Büyük buluşmayı yayınlamak yerine Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın tekrar bölümünü yayınlamayı tercih etmesinden bunu anlıyoruz.