İmamoğlu: İnşallah YSK en yakın zamanda kararı netleştirir

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu seçim sonuçları ve kendisine yöneltilen sorular hakkında açıklamalarda bulundu.

Eklenme Tarihi: 15 Nisan 2019

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Yaklaşık 14 bin farkla süreç tamamlanmış olacak. Bu kadar net bir süreç, İnşallah YSK en yakın zamanda kararı netleştirir. Olağanüstü itirazlara dönük de kesin kararı netleştirir ve milletçe huzurlu bir şekilde önümüze bakarız" dedi.

Ekrem İmamoğlu, Sarıyer'de bulunan CHP 2'inci Bölge Koordinasyon Merkezi'nde basın açıklaması yaptı. İmamoğlu açıklamada, “Sayın rakibimiz, iki saat boyunca somut bir delil, somut bir usulsüzlük, somut bir aykırılığı size anlattı mı? Ya da anlattıklarından siz bir şey anladınız mı? Ben anlamadım. Ama anladığım şeyler var. Özellikle sormam gereken sorular da var.

Örneğin, 'Acelecilik yaptı' diyor benim için. Beni acelecilikle suçlayan rakibimiz tam bir yıldırım hızıyla saat 22.30 gibi '3 bin 870 oyla ben kazandım' dedi.
Hayatımda bu kadar yıldırım hızıyla bir seçim kazananı görmedim. Hem de küçümsüyorlar ya 13-14 bin oy sayısını, '3 bin 870 oyla kazandım' dedi. 'Görmemişlik yaptı, ağırbaşlı olmadı' diyerek beni suçluyor. Seçimden 1 gün sonra, hatta yarım gün sonra sabah itibariyle tüm İstanbul'a 'Gönül Belediyeciliği kazandı' diye afiş asan ben olsaydım görmemiş olurdum." dedi.

“2 SAATLİK KONUŞMA İÇERSİNDE BİLE BU KADAR TEZATI BİR ARADA GÖRMEDİM"
İmamoğlu, “YSK'nın aldığı kararlara rağmen, Sayın Yıldırım'ın seçimi 'murdar' ilan etmesi, çok net söylüyorum, hukuka saygısızlıktır.
Kazanamadığı bir seçimi, 'murdar' ilan etme gayretkeşliğidir. Hani hukuka saygı gerekirdi. Bana tavsiyelerde bulunuyor. Hani ağır başlı olmak gerekirdi. Hani YSK'ya saygı duymak gerekirdi. Hani devlet adamlığı bunu yapmayı gerektirirdi. Bir 2 saatlik konuşma içerisinde bile bu kadar tezatı bir arada görmedim" ifadelerini kullandı.