İlkbahar ekinoksunun burçlara etkisi ne olacak? İşte haftalık burç yorumları

21 Mart ilkbahar ekinoksunun burçlara etkisi ne olacak?

Eklenme Tarihi: 20 Mart 2018

Burcu İnci NTV okurları için yorumladı: Bu hafta 21 Mart 2018 Çarşamba günü Güneş, 20 Nisan 2018’e kadar kalacağı, Koç Burcu’na geçiş yapıyor. Bu geçiş İlkbahar Ekinoksunun müjdecisi. Gündüz ile Gece birbirine eşitlenecek. Güneş ışınları Ekvator’a dik açı ile gelmeye başlayacak ve havalar ısınmaya başlayacak. Bu dönemde çok hızlı aksiyona geçme isteği ile dolu olup; biraz bencil, biraz inatçı ama dürüst ve net olacağımız enerjiler altında olacağız. Bu haftanın en önemli olaylarından bir tanesi de Merkür’ün Retro hareketine başlayacak olması. 2018’in ilk Merkür Retro’su 23 Mart 2018 Cuma ve 15 Nisan 2018 Pazar günleri arasında yaşanacak. Merkür her yıl 3 kere Retro hareketi yapar ve yaklaşık 3 hafta sürer. Aslında hiçbir gezegen Güneş Sistem’i içerisindeki yörüngesinde “Geri” gitmez. Bu ifadenin kullanılma sebebi, Merkür ve Dünya’nın aynı hizada olduğu bu zaman diliminde, Dünya’dan bakıldığında, Merkür’ü hareketsiz gibi görmemizdir. Merkür Retro’su ile ilgili abartılı bir endişe duymaya gerek yok. Bu Retro hareketinden en çok doğum haritalarında yoğun Merkür baskısı olan kişilerin etkileneceğini unutmayalım. İkizler ve Başak burcundakiler, yükseleni İkizler veya Başak olanlar; Merkür’ü, 1. Ev, 4. Ev, 7. Ev veya 10. Ev’de olanlar…


Merkür Retro hareketine başladığında, geçmişte yaşadığımız, belki de tam olarak kapatamadığımız konular tekrar gündemimize girer ve aslında konularımızı kapatarak ilerlememizi sağlar. Geçmişteki konuları çözmek ile alakalı olduğundan bu dönemde yeni başlangıçlar yapılması çok da tavsiye edilmez. Yeni sözleşme imzalanmaması, yeni satın alma yapılmaması gibi. Bu asla yapamazsınız demek değil, Merkür akıl ve mantığın sembolü olduğu için, bu gibi akıl gerektiren ve sizi uzun bir dönem bağlayacak konularda çok daha dikkatli davranmak gerekir demek. Merkür Retro döneminde, geçmişteki eski sevgililer veya arkadaşlar ile ilgili konular tekrar gündeme gelebilir. Sağlıkla gelen her yeni gün bize bir hediye, sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hafta dileğiyle…

Yükselen Koç

Sevgili Koçlar, sizin döneminiz bu hafta başlıyor. Kendinizi her zamankinden daha enerji dolu, daha mutlu, daha kendinize dönük hissedebilirsiniz. Merkür, Venüs bir arada sizin burcunuzda. İkili ilişkilerinizde, aklınızdan geçenin dilinizden aktığı bir haftadasınız. Çok da düşünmeden direk hareket edeceğiniz bir haftadasınız. Haftaya başlarken Ay’ın da Koç Burcunda olması ile duygularınız da söylemlerinize ve düşüncelerinize eşlik ediyor.

İş hayatınızda sizi zorlayan durumlar ile ilgili daha net aksiyonlar alabilir, bu konuyu temel motivasyonunuz haline getirebilir, çözüm bulmadan da vazgeçmeyebilirsiniz.

Merkür’ün Retro hareketine başlaması ile kendinizle ilgili konularda, geçmişte verdiğiniz kararları tekrar değerlendirmeye alabilirsiniz. Aşk hayatınızda sizin kontrolünüz dışında gelişmeler olabilir. İyi haftalar…

Yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, bilinçaltınızın düşünceleriniz ile çok dolu olduğu bir haftaya başlıyorsunuz. İkili ilişkileriniz ile ilgili endişelerinizle yüzleşmeye çalışabilir, korkularınızın üzerine giderek eski defterleri tekrar açabilirsiniz. Özellikle Merkür’ün Retro hareketi ile geçmişteki düşüncelerinizi tekrar değerlendirmeye ve üzerinde fazla da düşünmeden aksiyona dökmeye çok meyillisiniz. Hızlı kararlardan kaçınmanızı tavsiye ederim.

Hobileriniz, öğrenmek istediğiniz konular veya aldığınız eğitim ile ilgili bir süredir hayat sizi zorluyor. Bu haftada çözüme biraz daha yaklaşmak, net başarı yakalamak için yoğun bir çalışma temposuna girebilirsiniz. Çok da hırslarınızın kurbanı olmadan ilerlemenizi tavsiye ederim.

Yurtdışı konuları hala gündeminizde. İkili ilişkinizde veya ortaklık ilişkilerinizde şans sizden biraz uzaklaştı fakat tamamen kaybetmiş değilsiniz. İyi haftalar….